Android'li Audi geliyor !

Google ve Audi bir ilke daha imza atacak !
31 Aralık 2013 11:20
Androidli Audi geliyor !

Geçtiğimiz temmuz ayı içerisinde yayımladığımız bir haberimizde Apple'ın hedefinin iOS 7 ile beraber otomobil içerisindeki kontrol mekanizmalarına yer almak olduğunu belirtmiştik. Yani firma, iOS 7 ile birlikte çeşitli otomobil firmalarıyla anlaşma içerisine girerek, araç içerisindeki ses sistemlerinden, navigasyona ve hatta klimalara kadar tüm bileşenlerin kontrolünü sağlayacak sistem üzerinde çalışmalar yapacak.

 

Apple'ın hedefi otomoiller içerisindeki kontrol mekanizmasını iOS 7 ile sağlamak

 

Apple'a benzer şekilde Google'ın da bu tarz bir adım atacağı kesinleşti. Otomobil içerisindeki tüm bileşenleri tek bir merkez üzerinden sürücü ve yolcuların kontrol etmesini sağlayacak olan mekanizmalar için hazırlıklara başlayan Google, bu sistemlerde tahmin edebileceğiniz gibi Android'i temel alacak.

 

Hatta ve hatta Google, Alman otomobil üreticisi Audi ile bu konu için gerekli çalışmaları yapmaya başladı bile. Oluşturulacak Android eğlence-bilgi sisteminin gelecek ay düzenlenecek olan tüketicilere yönelik elektronik fuarlarında ilk kez ziyaretçilere sunulması bekleniyor.

 

Şu an için anlaşma yalnızca Audi tarafıyla yapılmış olsa da, önümüzdeki dönemlerde farklı firmaların da Google'ın Android mobil işletim sistemine sahip bilgi-eğlence sistemini araçlarına entegre edebileceği tahmin ediliyor. Google'ın bu alandaki en büyük iş ortaklarından birisi ise NVIDIA olacak. Ortaklığın nasıl, hangi yönde gerçekleşeceği ise şu an için bilinmiyor.

 

Audi'nin bir süre önce araç içi sistemlere LTE kablosuz bağlantısını da entegre edeceği belirtilmişti. Google tarafından atılan bu adım da Audi tarafından verilen bilginin nişanesi oldu. 

Pclabs
Etiketler : Apple , Araba , Audi , google
957075
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama