Android'li Audi geliyor !

Google ve Audi bir ilke daha imza atacak !
31 Aralık 2013 11:20
Androidli Audi geliyor !

Geçtiğimiz temmuz ayı içerisinde yayımladığımız bir haberimizde Apple'ın hedefinin iOS 7 ile beraber otomobil içerisindeki kontrol mekanizmalarına yer almak olduğunu belirtmiştik. Yani firma, iOS 7 ile birlikte çeşitli otomobil firmalarıyla anlaşma içerisine girerek, araç içerisindeki ses sistemlerinden, navigasyona ve hatta klimalara kadar tüm bileşenlerin kontrolünü sağlayacak sistem üzerinde çalışmalar yapacak.

 

Apple'ın hedefi otomoiller içerisindeki kontrol mekanizmasını iOS 7 ile sağlamak

 

Apple'a benzer şekilde Google'ın da bu tarz bir adım atacağı kesinleşti. Otomobil içerisindeki tüm bileşenleri tek bir merkez üzerinden sürücü ve yolcuların kontrol etmesini sağlayacak olan mekanizmalar için hazırlıklara başlayan Google, bu sistemlerde tahmin edebileceğiniz gibi Android'i temel alacak.

 

Hatta ve hatta Google, Alman otomobil üreticisi Audi ile bu konu için gerekli çalışmaları yapmaya başladı bile. Oluşturulacak Android eğlence-bilgi sisteminin gelecek ay düzenlenecek olan tüketicilere yönelik elektronik fuarlarında ilk kez ziyaretçilere sunulması bekleniyor.

 

Şu an için anlaşma yalnızca Audi tarafıyla yapılmış olsa da, önümüzdeki dönemlerde farklı firmaların da Google'ın Android mobil işletim sistemine sahip bilgi-eğlence sistemini araçlarına entegre edebileceği tahmin ediliyor. Google'ın bu alandaki en büyük iş ortaklarından birisi ise NVIDIA olacak. Ortaklığın nasıl, hangi yönde gerçekleşeceği ise şu an için bilinmiyor.

 

Audi'nin bir süre önce araç içi sistemlere LTE kablosuz bağlantısını da entegre edeceği belirtilmişti. Google tarafından atılan bu adım da Audi tarafından verilen bilginin nişanesi oldu. 

Pclabs
Etiketler : Apple , Araba , Audi , google
455834
Bu haberler ilginizi çekebilir