• Anasayfa
  • Mobil
  • Android'in Yeni Güncellemesi: Bluetooth Şarj Göstergesi

Android'in Yeni Güncellemesi: Bluetooth Şarj Göstergesi

Android, sonunda beklenen özelliği yeni güncelleme ile kullanıcılarına sunacak. Artık Bluetoth cihazlardaki şarj seviyesi görülebilecek.
01 Ağustos 2017 10:40
Androidin Yeni Güncellemesi: Bluetooth Şarj Göstergesi
Android işletim sistemiyle birlikte Bluetooth cihazlar kullanıyorsanız, bu cihazların şarj seviyelerini görebilmeyi sizin de istediğinizi tahmin etmek güç değil. Zira bu durum uzun süredir merak edilen bir konuydu ama yapılan açıklamayla yakında çözüme kavuşacak gibi görünüyor.
 
 
 
Stok Android'de sorun çözülüyor!
 
Öncelikle bu problemin Samsung, LG ya da OnePlus cihazlarda varolmadığını da belirtmemiz gerekiyor. Android'in stok sürümünü kullanan cihazlar dışında birçok firma kendi hazırladıkları yazılımlarla, Bluetooth cihazların şarj seviyelerini görebilmemize olanak tanıyorlar.
 
 
 
 
Fakat Huawei akıllı telefonlarda ne yazık ki bu konuda bir adım atılmamış. Aynı şekilde birkaç markanın akıllı telefonlarında da benzer bir durum söz konusuydu. 
 
XDA-Developers'ın iddialarına göre Google, desteklenen Bluetooth cihazların Android 8.1 sürümü ile birlikte artık şarj seviyelerini rahatça görebileceğimiz bir eklenti hazırlıyor. Yani Google'ın bu hamlesiyle birlikte firmaların kendi makyajlamalarını yapmalarına gerek kalmıyor.
 
shiftdelete
89644
Bu haberler ilginizi çekebilir