Android'de Cortana Artık Kişisel Asistan Seçilebilecek!

Microsoft'un kişisel asistanı Cortana, artık Android telefonlarda Google Assistant yerine kullanılabilecek. İşte Cortana için yayınlanan yeni güncellemenin detayları...
19 Haziran 2017 12:25
Androidde Cortana Artık Kişisel Asistan Seçilebilecek!
Microsoft'un bir süredir Windows Mobile uygulamalarını iOS ve Android platformları için daha kullanılabilir hale getirmeye çalıştığı biliniyor. Son gelen haberlere göre de Cortana artık Android kullanıcıları için varsayılan kişisel asistan olarak seçilebilecek.
 
Şimdilik sesle başlatma aktif değil!
 
Cortana için yayımlanan son güncelleme ile birlikte artık Android platformuna sahip olan akıllı telefon kullanıcıları, Home tuşuna uzun süre basarak Google Assistant yerine Cortana'yı çalıştırabilecek.
 
 
 
 
Cortana'yı güncellemenin ardından çalıştırdığınızda karşınıza varsayılan uygulama olarak ayarlanmasını isteyip istemediğinizi soran bir pencere gelecek. Eğer buradan "Evet" seçeneğini seçerseniz, uygulama sizi Android'in ayarlar bölümünde yer alan uygulama ayarları sekmesine götürecek.
 
 
Bu sekmede internet tarayıcınız, SMS uygulamanız ve şimdi de Google Assistant'ın yerine Cortana'yı geçirebileceğiniz kişisel asistan varsayılanını değiştirme opsiyonları yer alıyor.
 
Son olarak da iOS kullanıcılarına böyle bir şans sunulmadığını ve varsayılan uygulama olarak Siri yerine Cortana'nın geçirilemediğini de hatırlatalım.
 
shiftdelete
67900
Bu haberler ilginizi çekebilir