Android Telefonun Sahte Olduğunu Nasıl Anlarız?

Yeni bir Android telefon aldınız ancak sahte telefon almış olabilirsiniz! Pek bunu nasıl anlayacağız? Bunun için AnTuTu yeni uygulamasını yayınladı. Detaylar haberimizde...
22 Nisan 2015 19:13
Android Telefonun Sahte Olduğunu Nasıl Anlarız?
Android işletim sisteminin açık kaynaklı olması bazen dezavantajlı olabiliyor. Merdiven altı telefon üreticisi olarak tanımladığımız üreticiler, büyük firmaların amiral gemisi modellerini birebir taklit ederek daha uygun fiyatla satışa sunabiliyor.
 
Örnek vermek gerekirse Galaxy Note 2 görünümlü birçok sahte cihaz piyasada dolaşıyor. Bu sahte cihaz aynı Galaxy Note 2 görünümünde ve TouchWiz arayüzünü kullanıyor. Ancak donanım bölümünde sahte Note 2’ler çuvallıyor. Exynos 4412 işlemci yerine daha uygun fiyatlı MediaTek veya farklı işlemciler sahte Note 2’lerde yer alıyor.
 
Galaxy Note 2 gibi piyasada birçok sahte Android cihaz bulunuyor. Peki, aldığınız cihazın orijinal yada sahte olup olmadığını nasıl anlayacaksınız? Performans testleri için uygulama geliştiren AnTuTu, bu konuya açıklık getirmek için AnTuTu Officer uygulaması ile karşımıza çıkıyor.
 
 

 
Bu uyarıyı alıyorsanız cihazınız sahte demektir.
 
Google Play’de yer alan AnTuTu Officer isimli uygulama cihazınızın sahte olup olmadığını test ediyor. Uygulamanın kullanımı ise çok basit. Önce AnTutu Officer’ı buradan Android cihazınıza indirin daha sonra y.antutu.com sitesindeki QR kodu uygulamaya okutun. Bu işlem sonucunda cihazınızın sahte yada klon olup olmadığı ortaya çıkacaktır.
shiftdelete
580532
Bu haberler ilginizi çekebilir