Android Telefonların %60'ı Tehlikede!

Son gelen haberlerle birlikte Android kullanıcılarının \%60'ının tehlikede olduğu ortaya çıktı! şDetaylar haberimizde...
14 Ocak 2015 20:01
Android Telefonların %60ı Tehlikede!
Android 4.3’ün WebView bileşeninde bulunan bir yazılım hatası, Android 4.3 ve öncesi Android sürümlerini kullanan Android telefonları, kötü niyetli hackerlara karşı savunmasız kılıyor. Yazılımda bulunan bu hata, uygulamaların web sitelerini başka bir yazılım kullanmadan direkt açabilmelerine olanak tanıyor. 
 
Tod Beardley tarafından keşfedilen açık, Jelly Bean ve daha alt Android sürümlerini tehdit ediyor. Google bu sorunu Kit Kat güncellemesiyle çözmüş. Fakat daha düşük sürümler kullanan Android sahipleri için bir yama yayınlamayı düşünmüyor. 
 
Google’ın Tod Beardley’e açıkmasına göre; firma, Anroid 4.4 sürümünden önceki WebView açığı için bir yama yayınlamamasına rağmen dışarıdan gelecek yamaları değerlendirmeye alacak. 
 
Her ne kadar Jelly Bean artık gözümüze eski bir sürüm gibi gözükse de; halihazırda dünyadaki Android nüfusunun %60’ını teşkil etmekte, ki bu da hiç azımsanacak bir rakam değil.  
donanimhaber
Etiketler : Android , cep telefonu , google
305747
Bu haberler ilginizi çekebilir