Android tablet almanız için 10 neden

Hemen çıkıp bir Android tablet satın almak için istemeyeceğiniz kadar bahaneniz olduğunu biliyor muydunuz?
15 Ocak 2014 17:30
Android tablet almanız için 10 neden

Android tabletler, uygulama desteği olmayan o kocaman akıllı telefonlardan bu yana uzun bir yol kat etti. Artık herkese, Android tablet önerebilir hale geldik. Ama piyasanın kralı olan iPad gerçeğini unutmamak gerek. Windows Pro tabletler ise, laptopların yerini tutmaya aday. Peki, neden Android tablet seçeriz. İşte Android tablet seçmeniz için 10 neden

 

Android tablet satın almak için 10 neden

 

FİYAT

Android tablet almak için ilk nedeniniz fiyat. İlk çıktıklarında, iPad’ler kadar iyi değillerdi ve iyi olanları da iPad kadar pahalıydı. Ucuz Android tabletlerle ilgili çok olumsuz bir olgu oluşmuştu herkesin kafasında. Ama zaman içinde bu kanı değişti. Akıllı telefondan biraz daha büyük, bir teknolojik cihaz düşünüyorsanız, iPad aklınıza gelen ilk seçenek olabilir. Verdiğiniz paranın büyük bir bölümü zaten bu ayrıcalıklı kaliteye gidiyor. Ama birazcık araştırırsanız, aynı kalitede çok daha ucuza tablet bulabilirsiniz. Google Nexus ve Amazon Kindle Fire tabletleri, son teknoloji ürünü olup, iPad’lerden daha ucuz ve Windows tabletlerden daha iyidir.

ÇEŞİTLİLİK
Çeşitlilik, Android almanız için diğer bir neden. Apple’ın ünlü 10 inç slate tasarımından bıktıysanız, 6inç phabletler veya Asus Padfone’ler ilginizi çekebilir. Android dünyasında, iOS dünyasına oranla daha fazla çeşitlilik var. Windows dünyasını hesaba katmaya bile gerek yok.
Kindle Fire HD ve Nexus 10 gibi popüler cihazlar hep Android tabanlı. Ayrıca her zaman 7inç tablete karşı olan Apple, iPad Mini adlı ürününü çıkararak bir nevi Android’den esinlenmiş oldu. İnanılacak gibi değil ama gerçek bu

 

UYGULAMALARA KOLAY ERİŞİM

Apple hayranlarına soruyoruz. Bir tv dizisinin bölümlerini Apple Mağazasından almanın maliyeti ne kadar? Ya da Apple Store dışında alışveriş yapabileceğiniz başka bir kanal var mı? App Store ve Kindle’nin eKitap mağazasının dışında, iOS uygulamalarının indirileceği başka bir mağaza yok. Android tabletlerde ise, uygulama mağazası kısıtlamanız yok. İstediğiniz yerden istediğiniz uygulamayı indirebilirsiniz.

 

USB BAĞLANTISI VE EVRENSEL BAĞLANTILAR
Android tabletlerde şarj sıkıntısı çekmeniz imkansız. Neredeyse tüm cihazlar, mikro USB ile şarj olup bilgisayara bağlanabilir.

 

TABLETİNİZİ HARİCİ HARDDİSK OLARAK KULLANABİLİRSİNİZ
Android tabletlerin en sevilen özelliklerinden biri de, harici harddisk olarak kullanılabilmesi. Herhangi bir kaynaktan, tabletinize veri transferi yapmak sandığınızdan çok daha kolay. Tablete attığınız, film, müzik ve fotoğrafları farklı bir cihaza usb bellekte taşıyormuş gibi transfer edebilirsiniz.

 

GOOGLE’CIYSANIZ GOOGLE KULLANIN
Google kullanıcısıysanız, halihazırda kullandığınız hizmetlerin ve sitelerin hepsi Android tabletinizde kusursuz bir şekilde çalışacaktır. Gmail mi kullanıyorsunuz? Android’e giriş yapın ve mail adresiniz karşınızda. Google Dokümanlardaki tüm dokümanlarınıza direk erişin.

ARTTIRILABİLİR HAFIZA
Android tabletinizde daha fazla yer istiyorsanız, tek yapmanız gereken bir SD kart almak. Tüm Android tabletler desteklemese de çoğu arttırılabilir hafıza imkanı sunuyor

 

BENZERSİZ ÖZELLİKLER
Android tabletler, diğer platformlarda olmayan benzersiz özelliklerle doludur. Kablosuz şarj veya NFC istiyorsanız Google platformuna bakmanız yeterli. Lenovo Yoga Tablet veya Microsoft Surface gibi çok farklı tablet seçenekleri de mevcut. Kısacası bir tabletten fazlasını istiyorsanız Android size yeter.

 

SON ANDROID SÜRÜMLERİNİN KALİTESİ
Her zaman kaliteli olduğu söylenemez ama şimdiki Android sürümü gerçekten çok başarılı ve kullanıcı dostu. Amazon veya Samsung tarafından üretilen ürünler, ne iOS ne de Windows’un altında değildir. Hatta iOS’da olup ta Android’de olmayan önemli uygulama neredeyse yok gibi.

 

FARKLI OLUN
Çünkü iPad’ler 2011de kaldı

Çeviri: incehesap

848835
Bu haberler ilginizi çekebilir