Android Şirketleri Face ID Konusunda Çalışmaya Başladı!

Android işletim sistemi üreten firmalar iPhone X'da bulunan Face ID teknolojisini telefonlara getirmek için çalışmalara başladı.
18 Kasım 2017 12:56
Android Şirketleri Face ID Konusunda Çalışmaya Başladı!
iPhone X Android şirketlere ilham kaynağı oldu!
 
Apple iPhone X ile birlikte, uzun süredir kullandığı Touch ID’den vazgeçerek 3D algılama yeteneklerine sahip Face ID teknolojisine geçti. Böylece mobil güvenlik konusunda rakiplerinin önüne geçmiş oldu.
 
 
 
 
Face ID‘yi etkinleştiren TrueDepth kamera sistemi sayesinde karanlık ortamlarda bile yüz tanıma işlemi rahatlıkla gerçekleşiyor. Sistem şu anda hiç bir Android telefonda bulunmuyor. Fakat Android cihaz üreticileri gelecek yıl piyasaya sürecekleri modellerde bu sistemi kullanmak için çalışmalara başladılar.
 
DigiTimes’ın raporuna göre aralarında Huawei, Oppo ve Xiaomi‘nin de bulunduğu bazı şirketler yeni telefon modelleri için 3D algılama bileşenleri tedarik etmeye başladılar. Largan Precision, Sunny Optical, Orbbec ve Himax Technologies gibi tedarikçilerin bileşenleri sağlamaları bekleniyor. Bu gelişmeler Apple’a da tedarik konusunda yardımcı olabilir.
 
Apple, gelecek yıldan itibaren iPad ve HomePod hoparlöründe de Face ID kullanmayı düşünüyor. Bu konuda en büyük tedarikçisinin iOS ve Androidli cihazlara kamera lensi üreten Largan’ın olması bekleniyor.
 
DigiTimes’ın raporunda HTC, Samsung, Google ve LG gibi büyük şirketlerden bahsedilmiyor. Ancak özellikle Samsung’un 3D yüz tanıma sistemi konusunda çalışmalar yaptığı kaynaklar tarafından doğrulanmıştı.
 
shiftdelete
21479
Bu haberler ilginizi çekebilir