Android Oreo'da Her Şey Yolunda mı?

Merakla beklenen Android Oreo'da işler pek de istenildiği gitmiyor.
14 Kasım 2017 11:38
Android Oreoda Her Şey Yolunda mı?
Android 8.0 Oreo çıkışını ilk olarak Ağustos ayında gerçekleştirmiş olsa da dağıtım oranları arasına girişini ancak geçtiğimiz ay yapabildi. Öte yandan Kasım ayına gelmemize rağmen mobil işletim sisteminin kullanım oranı çok küçük bir artış göstermiş durumda.
 
Android 8.0 Oreo kullanım oranı!
 
Sadece yüzde 0.3 kullanım oranına eriştiği gözüken Oreo, şu an için sadece Google Pixel 2, Google Pixel 2 XL ve Sony Xperia XZ1 serisi için sunulmuş durumda. Ayrıca eski Pixel ve Nexus cihazlar da güncellenirken diğer üreticiler henüz beta ve ön izlemeleri sürümlerini test etme aşamasında. Bunlar arasında Samsung ve Huawei tarafından sunulan son amiral gemileri de bulunuyor. Öte yandan, HTC ve Huawei geçtiğimiz haftalarda son sürüm Android ile gelecek cihazlarını duyurdu.
 
 
 
 
Android 7.0 Nougat sürümü yüzde 17.6 ve 7.1 Nougat sürümü ise yüzde 7.1 kullanıma ulaşırken toplamda pastadan yüzde 20.6’lık pay kapıyor. Geçtiğimiz ay bu rakamın yüzde 17.8 olduğunu hatırlatalım.
 
Android 6.0 Marshmallow ise yüzde 1.1 kayıpla yüzde 30.9’a sahipken en fazla kullanılan sürüm olarak öne çıkmayı başarıyor. Ek olarak, Lollipop toplamda yüzde 27.2, KitKat yüzde 13.8 ve Jelly Bean yüzde 6.2 paya sahip. Ice Cream Sandwich ve Gingerbread sürümleri de ayrı ayrı yüzde 0.5’lik ufak bir payla listede kalmaya devam ediyor.
 
shiftdelete
266800
Bu haberler ilginizi çekebilir