Android Oreo İle Birlikte Bootloop Tarih Oluyor!

Android Oreo, Rescue Party özelliği ile Bootloop sorununa son verecek. Kullanıcılar da bu kabustan kurtulmuş olacak.
22 Ağustos 2017 13:32
Android Oreo İle Birlikte Bootloop Tarih Oluyor!
Dün tanıtılan Android 8.0 Oreo'nun birçok yeni özelliği olduğu biliniyor ama bunlardan en önemlilerinden biri de Rescue Party adı verilen yeni Bootloop koruma sistemi.
 
Bootloop nedir?
 
Son dönemde özellikle akıllı telefonlarla birlikte anılsa da Bootloop aslında tüm elektronik cihazların çalışmaya başlarken bir döngüye girerek çalışamamasına verilen isim.
 
Akıllı telefonlarda özellikle işletim sistemi güncellemelerinin ardından görülen bu problem, birçok Android kullanıcısının da korkulu rüyası haline gelmiş durumda.
 
 
 
 
Fakat Android 8.0 ile birlikte Rescue Party özelliği hayatımıza giriyor ve bu sayede artık Bootloop kabusu yaşama ihtimaliniz dahi bulunmuyor. Yani en azından Google'ın bu konuyla ilgili iddiaları bu yönde.
 
Rescue Party'nin çalışma mantığı ise oldukça basit denilebilir. Eğer sistem bir Bootloop algılarsa bir dizi kodu aktif ederek cihazı kurtarmaya çalışacak. Bu şekilde problem ortadan kalkmazsa bu kez de cihazı Kurtarma Modu (Recovery Mode) ile açarak kullanıcıyı cihazı fabrika ayarlarına geri döndürmesi konusunda uyaracak.
 
Son olarak Rescue Party özelliğinin yalnızca Android 8.0 için geçerli bir özellik olduğunu da hatırlatalım. Yani Android'in önceki sürümlerini kullananlar için Rescue Party özelliği asla kullanılamayacak.
 
shiftdelete
793060
Bu haberler ilginizi çekebilir