Android O'da Kişisel Zil Sesi Nasıl Yapılır?

Android O, yenilikleri ile birlikte geliyor. Android O'da kişisel zil sesi ekleme çok kolay olacak! İşte ayrıntılar...
24 Mart 2017 15:34
Android Oda Kişisel Zil Sesi Nasıl Yapılır?
Android O'nun geliştirici sürümünün yayımlanması ile birlikte hakkında yavaş yavaş tüm bilgiler de yayılmaya başladı denebilir. Özellikle bu yeni sürümün kişiselleştirme konusunda yapacağı yenilikler bir hayli kullanıcı dostu görünüyor.
 
Android O'da kişisel zil sesi nasıl yapılır?
 
Eskiden Android cihazınızda istediğiniz zil sesini ayarlayabilmek için önce ses dosyasını cihaza kopyalamanız, ardından da indirdiğiniz dosyayı düzgün bir klasöre kopyalamanız gerekiyordu. Ardından da ekstra bir dosya yöneticisi uygulaması kullanarak zil sesini atamakla uğraşıyordunuz.
 
Android O ile birlikte bu dönem kapanıyor. Çünkü artık akıllı telefonunuzla internette gezinirken indirdiğiniz herhangi bir ses dosyasını dahi zil sesiniz haline getirebiliyorsunuz. Bu ses dosyası size e-posta ile gönderilmiş de olabilir. Aynı şekilde bulut servisine yüklediğiniz herhangi bir dosya da olabilir.
 
 
Yukarıdaki görselden de görebileceğiniz gibi artık zil sesleri menüsünde en alta indiğinizde, Zil Sesi Ekle seçeneği ile karşılaşıyorsunuz. Bu seçeneği seçtikten sonra da cihazınızın dahili ya da harici hafızasını tarayarak istediğiniz zil tonunu seçip kullanabiliyorsunuz.
 
Bahsi geçen özellik tabii ki Android O'nun en büyük özelliği değil ama kullanıcıların cihazlarını kişiselleştirebilmeleri adına atılmış önemli bir adım olduğunu da göz ardı etmemek gerek.
 
shiftdelete
265134
Bu haberler ilginizi çekebilir