Android M’de Önemli Değişiklikler

Google, Android'in sıradaki sürümü olacak Android M’nin geliştiriciler için ikinci versiyonunu yayımladı. Önemli değişiklikler barındıran güncellemenin detayları haberimizde...
10 Temmuz 2015 16:32
Android Mde Önemli Değişiklikler
Google, Android M'nin geliştirici önizleme sürümünü tanıttığında, işletim sistemi için aylık güncellemelerin sözünü vermişti. Firma, belki biraz da olsa bu sözünü yerine getirdi ve Developer Preview 2'yi yayınladı.
 
Nexus 5, Nexus 6, Nexus 9 ve Nexus Player için sunulan güncelleme, bir dizi ince ayar ve onarım sunuyor. Belki de daha önemlisi, tamamlanmaya yaklaşan API'ların geliştiricilerin önüne sunulmuş olması. Google, yeni sürümdeki önemli değişiklikleri şöyle sıralıyor:
 
- Android platformundaki değişiklikler: harici depolama, Wi-Fi ve Bluetooth konumu, kişi/kimlik izinlerindeki değişiklikler. USB portuyla yapılan bağlantılar, artık varsayılan olarak "yalnızca şarj" modunu kullanıyor.
 
- API değişiklikleri: Bluetooth Stylus API ve Media API'da yapılan değişiklikler.
 
- Geliştiricilere özel onarımlar: TextInputLayout'la ilgili bir onarım ve eski uygulamalardaki kamera izin sorunu için onarım.
 
Android M Geliştirici Önizleme sürümünü kullanıyorsanız bu güncelleme, önümüzdeki günlerde cihazınıza kablosuz bağlantı üzerinden sunulacak.
chip
923110
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Galaxy S8 Plusın Ekran Ücreti!Galaxy S8 Plus'ın Ekran Ücreti!
  Galaxy S8 Plus'ın ekranı kırıldığı zaman değiştirmenin de bir maliyeti olacak. İşte Galaxy S8 Plus'ın ekran değişim ücreti.
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!
  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri,…
 • Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!
  Xiaomi Mi 6, Çin'de satışa çıktı. Xiaom'nin yeni amiral gemisi Mi 6, satışa çıktığı anda saniyeler içinde tükendi!
 • iPhone 8in Kalıbı Ortaya Çıktı!iPhone 8'in Kalıbı Ortaya Çıktı!
  Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8 hakkında sızıntılar durmak bilmiyor. Bugün iPhone 8'in kasa kalıbı olduğu iddia edilen yeni bir görüntü ortaya…
 • Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!
  Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8 ile ilgili yeni konsept videosu yayınlandı. Konsept videosunda beyaz iPhone, oldukça güzel görünüyor.
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama