Android M’de Önemli Değişiklikler

Google, Android'in sıradaki sürümü olacak Android M’nin geliştiriciler için ikinci versiyonunu yayımladı. Önemli değişiklikler barındıran güncellemenin detayları haberimizde...
10 Temmuz 2015 16:32
Android Mde Önemli Değişiklikler
Google, Android M'nin geliştirici önizleme sürümünü tanıttığında, işletim sistemi için aylık güncellemelerin sözünü vermişti. Firma, belki biraz da olsa bu sözünü yerine getirdi ve Developer Preview 2'yi yayınladı.
 
Nexus 5, Nexus 6, Nexus 9 ve Nexus Player için sunulan güncelleme, bir dizi ince ayar ve onarım sunuyor. Belki de daha önemlisi, tamamlanmaya yaklaşan API'ların geliştiricilerin önüne sunulmuş olması. Google, yeni sürümdeki önemli değişiklikleri şöyle sıralıyor:
 
- Android platformundaki değişiklikler: harici depolama, Wi-Fi ve Bluetooth konumu, kişi/kimlik izinlerindeki değişiklikler. USB portuyla yapılan bağlantılar, artık varsayılan olarak "yalnızca şarj" modunu kullanıyor.
 
- API değişiklikleri: Bluetooth Stylus API ve Media API'da yapılan değişiklikler.
 
- Geliştiricilere özel onarımlar: TextInputLayout'la ilgili bir onarım ve eski uygulamalardaki kamera izin sorunu için onarım.
 
Android M Geliştirici Önizleme sürümünü kullanıyorsanız bu güncelleme, önümüzdeki günlerde cihazınıza kablosuz bağlantı üzerinden sunulacak.
chip
822700
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
 • Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2'in yeni detayları gelmeye başladı. Detaylar haberimizde...
 • Microsofttan Chrome OSa Rakib!

  Microsoft'tan Chrome OS'a Rakib!

  Microsoft, Google Chrome OS'a rakip Windows 10 Cloud işletim sistemi çıkarmayı planlıyor. İşte Windows 10 Cloud hakkındaki ilk bilgiler...
 • Snapchate Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapchat'e Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapcode olarak adlandırılan bu kod sistemi ile Snapchat, internet sitelerine bağlantı verecek. Detaylar haberimizde...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama