Android M’de Önemli Değişiklikler

Google, Android'in sıradaki sürümü olacak Android M’nin geliştiriciler için ikinci versiyonunu yayımladı. Önemli değişiklikler barındıran güncellemenin detayları haberimizde...
10 Temmuz 2015 16:32
Android Mde Önemli Değişiklikler
Google, Android M'nin geliştirici önizleme sürümünü tanıttığında, işletim sistemi için aylık güncellemelerin sözünü vermişti. Firma, belki biraz da olsa bu sözünü yerine getirdi ve Developer Preview 2'yi yayınladı.
 
Nexus 5, Nexus 6, Nexus 9 ve Nexus Player için sunulan güncelleme, bir dizi ince ayar ve onarım sunuyor. Belki de daha önemlisi, tamamlanmaya yaklaşan API'ların geliştiricilerin önüne sunulmuş olması. Google, yeni sürümdeki önemli değişiklikleri şöyle sıralıyor:
 
- Android platformundaki değişiklikler: harici depolama, Wi-Fi ve Bluetooth konumu, kişi/kimlik izinlerindeki değişiklikler. USB portuyla yapılan bağlantılar, artık varsayılan olarak "yalnızca şarj" modunu kullanıyor.
 
- API değişiklikleri: Bluetooth Stylus API ve Media API'da yapılan değişiklikler.
 
- Geliştiricilere özel onarımlar: TextInputLayout'la ilgili bir onarım ve eski uygulamalardaki kamera izin sorunu için onarım.
 
Android M Geliştirici Önizleme sürümünü kullanıyorsanız bu güncelleme, önümüzdeki günlerde cihazınıza kablosuz bağlantı üzerinden sunulacak.
chip
788124
Bu haberler ilginizi çekebilir