Android Marshmallow Ne Zaman Gelecek?

Google'ın merakla beklenen yeni işletim sistemi Android Marshmallow'un çıkış tarihi belli oldu! Resmi tanıtım beklenenden daha kısa bir sürede gerçekleşebilir. Detaylar haberimizde...
21 Eylül 2015 11:47
Android Marshmallow Ne Zaman Gelecek?
Bildiğiniz üzere Google'ın yeni Android işletim sisteminin adı bir süre önce Marshmallow olarak duyurulmuştu. Ardından da Samsung, LG gibi markalar hangi telefonlarının Android 6.0 olan Marshmallow güncellemesi alacağını açıklamıştı.
 
Şu an için Marshmallow konusunda en şanslı olanlar yeni Nexus'lar. Çünkü Google bünyesinden çıkan yeni Nexus'lar, direkt olarak Android Marshmallow işletim sistemine sahip olacak. Bu arada bahsettiğimiz yeni Nexus'ların resmi isimlerinin de Nexus 5X ve Nexus 6P olduğunu hatırlatmakta fayda var. 5X'in arkasındaki isim LG, 6P'nin arkasındaki isim ise Huawei.
 
 
Daha önceden, Nexus'ların isimlerinin resmi olarak duyurulduğunu açıkladığımız haberimizde, sizlere telefonların 29 Eylül'de düzenlecek etkinlikte tanıtlabileceğinden bahsetmiştik. Nitekim verdiğimiz tarih doğru bir tarih olacağa benziyor. 
 
Çünkü Google, -özellikle Amerika merkezli- pek çok firmaya şimdiden ay sonunda gerçekleşecek etkinliği için davetiye göndermeye başladı. Alphabet şirketinin önderliğinde gerçekleştirilecek etkinlikte Nexus'lar ve Marshmallow'un yanında, yeni Chromecast'ın da aralarında bulunduğu pek çok yeni Google cihazının tanıtılması bekleniyor.
webtekno
690326
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  Whatsapp'a yeni bir güncelleme geldi. Whatsapp'ın yeni güncellemesi Status bugünden itibaren aktif olacak.
 • iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  Apple, geliştiriciler için iOS 10.3 Beta 3 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme acaba ne gibi yenlikler sunuyor. Detaylar haberimizde...
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
 • Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2'in yeni detayları gelmeye başladı. Detaylar haberimizde...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama