Android KitKat 4.4.2'yi güncelleyen bin pişman!

Android işletim sisteminin son sürüm olan KitKat 4.4.2’yi güncelleyen akıllı telefon sahiplerinden şikayet yağıyor! Kullanıcılar, güncellemeden sonra dokunmatik sistemde arızalar oluştuğunu, Facebook'ta çökme sorunu yaşandığını, telefonun ekranında donma, kararma gibi sorunlar olduğunu aktarırken, şarjın çok çabuk bitmesi ve zil seslerinde de aksamalar meydana geldiğini iddia etti.
23 Nisan 2014 15:08
Android KitKat 4.4.2yi güncelleyen bin pişman!
Android işletim sisteminin son sürümü olan KitKat 4.4.2 güncellemesi kullanıcıları adeta çileden çıkardı. Bazı cihaz sahipleri güncellemenin henüz telefonlarına gelmediğinden şikayetçi olurken bazı kullanıcılar da güncelleme yaptıkları için pişman olduklarını belirtti. Telefonlarının şarj ömrünün azaldığını, ekranda donma, kararma ve dokunmatik sorunlar yaşandığını belirten tüketiciler, yeni güncellemenin bir an önce yapılması gerektiğini aktardılar.
 
Şikayetvar’ın haberine göre Android KitKat 4.4.2 güncellemesinden sonra telefonlarında birçok sorun meydana geldiğini belirten tüketicilerin şikayetleri şöyle:
 
“Telefonum güncellemeden sonra donmaya başladı”
 
“Telefonumu Android KitKat sürümüne yükselttikten sonra donma sorunları ortaya çıktı. Teknik servise götürdüm, fakat sorun hala devam ediyor. Çevremdeki kullanıcılarında da aynı şikayetleri duydum. Bu konuda bir açıklama yapılmasını bekliyoruz.”
 
“Güncellemeden Sonra Ses Hoparlörden Değil Ahizeden Çıkıyor"
 
“Telefonum Android 4.4.2 KitKat sürümü güncellemesinden sonra zil sesi, alarm sesi, müzik sesleri hoparlör yerine ahizeden çıkıyor. Bu durumun en kısa zamanda düzeltilmesini talep ediyorum."
 
“Güncellemeden Sonra Dokunmatik Sorunu Oldu”
 
“Yaklaşık 1 ay önce aldığım akıllı telefonumda KitKat yazılım sonrasında başlayan bir dokunmatik sorunu ortaya çıktı. Oyun oynarken ya da telefonla uğraşırken ilk 15 dakika bir şey olmuyor yalnız o dakikadan sonra dokunmatik de hatalar almaya başlıyorum."
Aşağıda bir yere tıkladığımda yukarıdan basmışım gibi bir sıkıntı oluyor ama telefonu kilide alıp tekrar açtığımda düzeliyor ve 15-20 dakika sonra yine aynı sorunla karşı karşıya kalıyorum. Lütfen ilgilenen arkadaşlar yardımcı olsunlar. 1 aylık telefonda nasıl böyle bir hata olabilir anlayabilmiş değilim.”
 
“Şarjı Güncellemeden Sonra Çabuk Bitmeye Başladı”
 
“ Telefonumu 2 hafta önce büyük bir hevesle aldım. İlk aldığım günlerdeki şarj performansı beklediğimin üzerindeydi ve gayet tatmin ediciydi ama 4.4.2 KitKat güncellemesinden sonra telefonum adeta şarjı içmeye başladı. Buna nasıl bir çözüm getirebiliriz?
 
“Cihazım Güncellemeden Sonra Donmaya Başladı”
 
“Yeni sürüm geldikten sonra yani 4.4.2 kitkat sürümü telefon durduk yere kilitleniyor, donuyor. 1-2 dk. böyle donuk halde duruyor, hiç bir şey yapamıyorum. Bu sorun 1-1.5 aydır devam etmekte. Telefonda soğudum resmen.”
 
“Güncellemeden Sonra Ekran Yeşil Oluyor!”
 
“Telefonuma 4.3 güncellemesinden 4.4.2 Kitkat güncellemesine geçtim, fakat geçtikten sonra otomatik  fotoğraf çekimi yaptığımda ekran yeşilleşiyor.”
 
“ Güncelleme Gelmedi”
 
“Telefonuma güncelleme gelmedi. Güncelleme yayınlanmasından bu yana onca vakit geçmesine rağmen telefonuma 4.4.2 KitKat güncellemesi gelmedi.”
hurriyet
34716
Big Boss
21 Temmuz 2014, Pazartesi 23:59
Big Boss
26 Nisan 2014, Cumartesi 08:55
Benim telefonda guncellemeden sonra gelen bazi cagrilari ekranda gostermiyor..
Big Boss
24 Nisan 2014, Perşembe 21:38
Bu haberler ilginizi çekebilir