Android 8.1, Telefon Hafızlarında Yer Açacak!

Android 8.1 ile telefonlarda bulunup da kullanılmayan uygulamalar küçülecek. Böylece telefonlarda yer açılacak. İşte detaylar...
12 Kasım 2017 08:17
Android 8.1, Telefon Hafızlarında Yer Açacak!
Google‘ın popüler işletim sistemi Android 8.1 sürümü ile karşımıza çıkmaya hazırlanırken yepyeni bir özelliği daha ortaya çıktı. Oreo ile kullanılmayan uygulamaların boyutları küçültülebilecek!
 
Android 8.1 uygulamaların boyutunu küçültüyor!
 
Oldukça geniş bir kitleye hitap eden Android platformu, düşük donanımdan üst seviye donanıma kadar birçok cihazda kullanılıyor. Dolayısıyla her cihazda yüksek depolama kapasiteleri maalesef yer alamıyor.
 
Akıllı telefonların en büyük problemleri haline gelen depolama alanı sorununu çözmek için Google oldukça mantıklı bir geliştirme üzerinde çalışıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Android 8.1 sürümü ile telefonunuz kullanmadığınız uygulamaların boyutunu küçülterek hafıza kullanımına destek olacak.
 
 
Özellikle giriş seviyesi modellerde 8 GB gibi oldukça düşük kapasitedeki modellerde hayat kurtarabilecek olan bu özelliği kullanıp kullanmamak ise size kalmış.
 
Bunun yanı sıra yeni Android sürümünde batarya konusunda da geliştirmeler uygulanacak. Aşırı pil tüketimine neden olan uygulamalar bir uyarı ile kullanıcıya bildirilecek ve kullanıcı dilerse uygulamanın pil tüketimine müdahale edebilecek.
 
shiftdelete
805126
Bu haberler ilginizi çekebilir