Android 6.0.1 Yayınlandı

Android One için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi yayınlandı. Android 6.0.1 güncellemesi başka hangi modellere gelecek? İşte tüm detaylar...
21 Kasım 2015 19:16
Android 6.0.1 Yayınlandı
Google, geçtiğimiz sene Nexus serisinin alt modeli olarak düşünebileceğimiz Android One serisini duyurmuştu. Google bu seri kapsamında son güncellemeleri alabilecek "fiyat-performans" odaklı telefonları yine Nexus ailesinde yaptığı gibi başka markalarla ortak bir şekilde üreterek bu telefonlara yazılım desteği sunuyordu.
 
Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin dağıtımına geçtiğimiz aylarda başlayan Google, şimdi de Android One için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini sundu. Sadece Android One programı kapsamında üretilen modellere gelen bu güncellemenin, ilerleyen günlerde Nexus modellerine de gelmesi bekleniyor.
 
 
 
Google bu yazılım desteği kapsamında Android One telefonlardan Cherry Mobile G1'e Android'in son sürümü olan Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini bugün itibariyle sunmaya başladı. Güncellemenin hangi yenilikleri içerdiği ise belli değil. 
 
 
 
Bu güncelleme ile ilgili ilginç bir nokta ise Cherry Mobile G1'nin Android 6.0.1 güncellemesini alan ilk telefon olması. Henüz Nexus cihazların bu güncellemeyi almadığını belirtelim. 
 
 
General Mobile Android One güncelleme alacak mı?
 
Biliyorsunuz ki Android One projesi kapsamında telefon üreten şirketlerden biri de Türk menşeili General Mobile'dı. Google tarafından yazılım desteği sunulan ve Mashmallow güncellemesini alan General Mobile Android One'ın Marshmallow 6.0.1 güncellemesini de kısa süre içerisinde almasını bekliyoruz.
shiftdelete
516242
Bu haberler ilginizi çekebilir