Android 6.0 Marshmallow Güvenlik Güncellemesi

Android 6.0 Marshmallow yeni güncelleme ile sistemdeki kritik güvenlik açıkları kapatıldı. İşte Android güvenlik güncellemesi ile düzeltilen açıklar ve diğer tüm detaylar...
04 Kasım 2015 16:34
Android 6.0 Marshmallow Güvenlik Güncellemesi
Google, Android platformunu daha güvenli hale getirmek için geçtiğimiz aylarda düzenli olarak güncelleme yayınlama sözü vermişti. Google’ın bu kararından sonra diğer Android telefon üreticileri de güvenlik güncellemelerine önem vereceğini ve Google gibi her ay güncelleme yayınlayacağını açıklamıştı.
 
Google, güncelleme konusunda sözünü tutan ilk firma olmayı başardı. Android 6.0 Marshmallow yüklü modeller için güncelleme yayınlayan Google, sistemdeki güvenlik açıklarını kapattı. Android’in son dönemdeki yeni baş belası Stagefright açığı bu güncelleme ile kapatılıyor. Stagefright açığının yanında kritik sorunların yer aldığı toplam 23 güvenlik açığı Android 6.0 Marshmallow sürümüne gelen güvenlik güncellemesi ile yamalanıyor. Google, aylık olarak güvenlik güncellemeleri yayınlamaya devam edecek. Bu sayede Android’e olan güven sorunu ortadan kalkacak gibi görünüyor.
 
 
Stagefright açığı nedir?
 
Stagefright güvenlik açığı hackerların MMS mesaj üzerinden Android cihazlardaki tüm bilgilere ulaşmasını sağlıyor.
 
 
 
 
Android güncellemesi nasıl yüklenir?
 
Android güvenlik bülteninde; güncelleme ile Mediaserver, libutils, libmedia, libstagefright, Bluetooth ve telefon kütüphanelerindeki güvenlik açıklarının yamalandığı aktarılıyor. Eğer Android 6.0 Marshmallow yüklü telefon veya tabletiniz varsa Ayalar menüsü içerisinde yer alan "Android güvenlik yama seviyesi" bölümünden yeni güvenlik güncellemesini yükleyebilirsiniz.
shiftdelete
897185
Big Boss
03 Ekim 2017, Salı 04:25
Telefonumu güncelliyorum gene Android sürümü güvenlik yaması düzeyi açılmıyor lütfen yardım!!!!!!!!!
Bu haberler ilginizi çekebilir