Android 5.1 Ortaya Çıktı!

Android 5.0 Lollipop’un yerini alacağı söylenen Android 5.1, Android One ve Motorola Moto G modellerinde gözlendi. Tüm detaylar haberimizde...
09 Şubat 2015 17:12
Android 5.1 Ortaya Çıktı!
Google, en yeni Android sürümlerini test etmek için Hindistan ve Endonezya gibi, ekonomik akıllı telefonların tercih edildiği gelişmekte olan ülkeleri tercih ediyor. Nitekim, Android One ve Motorola Moto G gibi modern fakat giriş seviyesine yönelik akıllı telefonlar üzerinde test edildiği belirtilen Android 5.1, ilk olarak Endonezya kökenli bir kullanıcı sayesinde internet alemine sızdırıldı.
 
Android 5.1’in Android 5.0 üzerine neler getirdiği henüz açıklık kazanmış değil. Google’un bu işletim sisteminin müjdesini vermesine rağmen, güncellemenin yayımlanacağı tarih hakkında net bir bildiri yayımlamadığını da belirtelim.
 
Sızdırılan görselde yer alan Android 5.1 yüklü 2014 model Motorola Moto G’nin Android 4.4 KitKat işletim sistemli akranlarına göre ne gibi üstünlükler ettiğini henüz bilemiyoruz. Fakat tahminlerimz, bu güncellemenin Android 5.0 Lollipop’un 1 GB RAM’li akıllı telefonlarda oluşturduğu bellek yönetim problemlerini gidermek için tasarlandığı yönünde.
technolabs
65264
Bu haberler ilginizi çekebilir