Android 5.0.1 Artk İndirilebilir!

Android 5.0 daha yeni çıkmışken Wi-Fi Nexus 9, Wi-Fi Nexus 7 (2013) ve Nexus 10 için Android 5.0.1 güncellemesi'de artık indirilebilir durumda.
04 Aralık 2014 21:23
Android 5.0.1 Artk İndirilebilir!
Android'in son sürümü 5.0 Lollipop geçtiğimiz haftalarda resmiyet kazanmıştı. Ardından Google'ın yeni işletim sisteminin kaynak kodlarını Android Açık Kaynak Platformuna (AOSP) göndermesiyle birlikte üreticiler cihazlarını güncellemek için çalışmalara başladı.
 
Henüz Google'ın Nexus, Motorola Moto G ve bazı Google Play Edition cihazları hariç hiç bir cihaz Lollipop ile tanışamamışken, Wi-Fi Nexus 9, Wi-Fi Nexus 7 (2013) ve Nexus 10'a Lollipop'un ilk güncellemesi sunuldu bile.
 
OTA şimdilik çıkmadı ama yazılım AOSP'de yayınlandı
 
Google'ın güncelleme ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadığı ve AOSP'de yayınladığı Android 5.0.1 ROM sürümü, tahmin edebileceğiniz gibi kapsamlı bir güncelleme değil, sadece bir hata onarım güncellemesi.
 
 
Kilit ekranını açmaya çalışırken her şeyin silinmesi sorununu gidermek için yayınlanan bu güncelleme, nadir görülen bir sorun olsa da artık giderilmiş olacak.
 
Oldukça ilginç ve aslında ciddi bir sorun bu durum kullanıcıların, şekil çizerek ekran kilidi açmaya çalışırken yanlış yapanların başına geliyordu. Sistem "Model" yöntemi kullanılarak kilidi açmaya çalışırken, tüm şekli değil her birleşim noktasını bir yanlış girişim olarak algılıyordu ve tableti fabrika ayarlarına geri döndürüyordu.
 
Yayınlanan yeni sürümle beraber bu sorunda ortadan kalkmış olacak ve tabletlerimizi gönül rahatlığıyla kullanabileceğiz.
tabletpc.com.tr
269210
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Galaxy S8 Plusın Ekran Ücreti!Galaxy S8 Plus'ın Ekran Ücreti!
  Galaxy S8 Plus'ın ekranı kırıldığı zaman değiştirmenin de bir maliyeti olacak. İşte Galaxy S8 Plus'ın ekran değişim ücreti.
 • Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!
  Xiaomi Mi 6, Çin'de satışa çıktı. Xiaom'nin yeni amiral gemisi Mi 6, satışa çıktığı anda saniyeler içinde tükendi!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!
  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri,…
 • iPhone 8in Kalıbı Ortaya Çıktı!iPhone 8'in Kalıbı Ortaya Çıktı!
  Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8 hakkında sızıntılar durmak bilmiyor. Bugün iPhone 8'in kasa kalıbı olduğu iddia edilen yeni bir görüntü ortaya…
 • Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!
  Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8 ile ilgili yeni konsept videosu yayınlandı. Konsept videosunda beyaz iPhone, oldukça güzel görünüyor.
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama