Android 5.0.1 Artk İndirilebilir!

Android 5.0 daha yeni çıkmışken Wi-Fi Nexus 9, Wi-Fi Nexus 7 (2013) ve Nexus 10 için Android 5.0.1 güncellemesi'de artık indirilebilir durumda.
04 Aralık 2014 21:23
Android 5.0.1 Artk İndirilebilir!
Android'in son sürümü 5.0 Lollipop geçtiğimiz haftalarda resmiyet kazanmıştı. Ardından Google'ın yeni işletim sisteminin kaynak kodlarını Android Açık Kaynak Platformuna (AOSP) göndermesiyle birlikte üreticiler cihazlarını güncellemek için çalışmalara başladı.
 
Henüz Google'ın Nexus, Motorola Moto G ve bazı Google Play Edition cihazları hariç hiç bir cihaz Lollipop ile tanışamamışken, Wi-Fi Nexus 9, Wi-Fi Nexus 7 (2013) ve Nexus 10'a Lollipop'un ilk güncellemesi sunuldu bile.
 
OTA şimdilik çıkmadı ama yazılım AOSP'de yayınlandı
 
Google'ın güncelleme ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadığı ve AOSP'de yayınladığı Android 5.0.1 ROM sürümü, tahmin edebileceğiniz gibi kapsamlı bir güncelleme değil, sadece bir hata onarım güncellemesi.
 
 
Kilit ekranını açmaya çalışırken her şeyin silinmesi sorununu gidermek için yayınlanan bu güncelleme, nadir görülen bir sorun olsa da artık giderilmiş olacak.
 
Oldukça ilginç ve aslında ciddi bir sorun bu durum kullanıcıların, şekil çizerek ekran kilidi açmaya çalışırken yanlış yapanların başına geliyordu. Sistem "Model" yöntemi kullanılarak kilidi açmaya çalışırken, tüm şekli değil her birleşim noktasını bir yanlış girişim olarak algılıyordu ve tableti fabrika ayarlarına geri döndürüyordu.
 
Yayınlanan yeni sürümle beraber bu sorunda ortadan kalkmış olacak ve tabletlerimizi gönül rahatlığıyla kullanabileceğiz.
tabletpc.com.tr
984012
Bu haberler ilginizi çekebilir