Android 5.0.1 Artk İndirilebilir!

Android 5.0 daha yeni çıkmışken Wi-Fi Nexus 9, Wi-Fi Nexus 7 (2013) ve Nexus 10 için Android 5.0.1 güncellemesi'de artık indirilebilir durumda.
04 Aralık 2014 21:23
Android 5.0.1 Artk İndirilebilir!
Android'in son sürümü 5.0 Lollipop geçtiğimiz haftalarda resmiyet kazanmıştı. Ardından Google'ın yeni işletim sisteminin kaynak kodlarını Android Açık Kaynak Platformuna (AOSP) göndermesiyle birlikte üreticiler cihazlarını güncellemek için çalışmalara başladı.
 
Henüz Google'ın Nexus, Motorola Moto G ve bazı Google Play Edition cihazları hariç hiç bir cihaz Lollipop ile tanışamamışken, Wi-Fi Nexus 9, Wi-Fi Nexus 7 (2013) ve Nexus 10'a Lollipop'un ilk güncellemesi sunuldu bile.
 
OTA şimdilik çıkmadı ama yazılım AOSP'de yayınlandı
 
Google'ın güncelleme ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadığı ve AOSP'de yayınladığı Android 5.0.1 ROM sürümü, tahmin edebileceğiniz gibi kapsamlı bir güncelleme değil, sadece bir hata onarım güncellemesi.
 
 
Kilit ekranını açmaya çalışırken her şeyin silinmesi sorununu gidermek için yayınlanan bu güncelleme, nadir görülen bir sorun olsa da artık giderilmiş olacak.
 
Oldukça ilginç ve aslında ciddi bir sorun bu durum kullanıcıların, şekil çizerek ekran kilidi açmaya çalışırken yanlış yapanların başına geliyordu. Sistem "Model" yöntemi kullanılarak kilidi açmaya çalışırken, tüm şekli değil her birleşim noktasını bir yanlış girişim olarak algılıyordu ve tableti fabrika ayarlarına geri döndürüyordu.
 
Yayınlanan yeni sürümle beraber bu sorunda ortadan kalkmış olacak ve tabletlerimizi gönül rahatlığıyla kullanabileceğiz.
tabletpc.com.tr
984169
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
 • Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2'in yeni detayları gelmeye başladı. Detaylar haberimizde...
 • Microsofttan Chrome OSa Rakib!

  Microsoft'tan Chrome OS'a Rakib!

  Microsoft, Google Chrome OS'a rakip Windows 10 Cloud işletim sistemi çıkarmayı planlıyor. İşte Windows 10 Cloud hakkındaki ilk bilgiler...
 • Snapchate Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapchat'e Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapcode olarak adlandırılan bu kod sistemi ile Snapchat, internet sitelerine bağlantı verecek. Detaylar haberimizde...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama