Anakart ve Ekran Kartları Birleşiyor!

MSI ve Asus, anakart ve ekranları bir araya getirerek tek parti halinde satışa sunuyor. İşte tüm detaylar...
02 Kasım 2015 20:42
Anakart ve Ekran Kartları Birleşiyor!
Son birkaç yıldır yapılan araştırmalarda, bilgisayar platformuna olan ilginin mobile oranla ciddi bir düşüş yaşadığını görmüştük. İletişimin hemen her alanında bilgisayarlara göre kullanımı çok daha pratik olan akıllı telefonlar, dolayısıyla kullanıcıların ilgisini üzerine daha fazla çekiyor. İşte bu durum bazı üretici şirketlerin daha üretken olmasını sağlamış olacak ki yıllardır ayrı ayrı görmeye alıştığımız donanım araçları bir araya getirilerek kullanıcıların ilgisinin tekrar bilgisayar platformuna çekilmesi hedefleniyor. MSI ve Asus, anakart ve ekranları bir araya getirerek tek parti halinde satışa sunuyor.
 
Aslında Asus, 2015 yılı içerisinde bu sistemi işlemeye başlamıştı. Hatta şirketin yalnızca Çin’de bu çözümden 2 milyon adet sattığı, yıl sonuna kadar küresel olarak da 10 milyona yakın satış hedeflediği belirtiliyor. MSI da benzer bir kampanya yürüterek Çin’de her geçen gün satış adetlerini yükseltiyor. 
 
 
Dikkat ettiyseniz şirketlerin odak noktası Çin. Batı ülkelerindeki pazarlara rağbet edilmemesine sebep olarak, Çin’in nüfusunun neredeyse Avrupa pazarının tamamına eş değer olması ve buradaki müşterilerin teknolojik yeniliklere çok daha çabuk reaksiyon vermesi gösteriliyor.
webtekno
974209
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Galaxy S8 Plusın Ekran Ücreti!Galaxy S8 Plus'ın Ekran Ücreti!
  Galaxy S8 Plus'ın ekranı kırıldığı zaman değiştirmenin de bir maliyeti olacak. İşte Galaxy S8 Plus'ın ekran değişim ücreti.
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!
  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri,…
 • Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!
  Xiaomi Mi 6, Çin'de satışa çıktı. Xiaom'nin yeni amiral gemisi Mi 6, satışa çıktığı anda saniyeler içinde tükendi!
 • iPhone 8in Kalıbı Ortaya Çıktı!iPhone 8'in Kalıbı Ortaya Çıktı!
  Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8 hakkında sızıntılar durmak bilmiyor. Bugün iPhone 8'in kasa kalıbı olduğu iddia edilen yeni bir görüntü ortaya…
 • Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!
  Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8 ile ilgili yeni konsept videosu yayınlandı. Konsept videosunda beyaz iPhone, oldukça güzel görünüyor.
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama