AMD, Radeon R9 280X'in yeni versiyonu yolda

AMD, Radeon R9 280X ekran kartı modelinin yeni versiyonunu hazırlıyor. Geçtiğimiz ay içerisinde kullanıma sunulan kart, AMD'nin Radeon HD 7970GHz Edition modelinde kullanılan Tahiti XT2 grafik yongasını kullanıyordu dolayısıyla yeni bir modelden ziyade tasarımı güncellenerek yeniden isimlendirilmiş model profili çiziyordu.
28 Ekim 2013 19:28
AMD, Radeon R9 280Xin yeni versiyonu yolda
Bir önceki jenerasyonu baz aldığı için True Audio ve DirectX 11.2 gibi teknolojileri bünyesinde barındırmayan Radeon R9 280X, Kasım ayı içerisinde Tahiti XTL kodlı yeni GPU revizyonu ilegüncellenmiş olacak. AMD yeterli üretim miktarına sahip olmadığı için ilk etapta Tahiti XT2 GPU'sunu kullanırken, yeni revizyon çok daha rafine bir yapı sunacak.
 
Radeon R9 290X modeli gibi True Audio ses teknolojisine ve DirectX 11.2 API'sine destek verecek olan Tahiti XTL tabanlı yeni revizyonda, bunlara ek olarak daha yüksek saat hızları ile performans seviyesi debir miktar arttırılmış olacak. Üstelik artan performansın yanında, kartın güç tüketiminin azaltıldığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.
 
Yeni revizyonun özel tasarımlı modeller ile piyasaya giriş yapması beklenirken, isimlendirme konusundabir değişim olmayacağı ve kartın Radeon R9 280X olarak raflarda yer alacağı ifade ediliyor. Bu noktadayeni revizyon Radeon R9 280X alacak kullanıcıların, kutu üzerlerinde yer alan DirectX 11. 2 ve True Audio logolarına dikkat etmesi gerekecek. 
donanimhaber
Etiketler : AMD , Radeon
183166
Bu haberler ilginizi çekebilir