Amazon'dan FireTV

Amazon, internet üzerinden online multimedya içerikleri sağlayan FireTV’yi piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Yeni aletin, Apple TV başta olmak üzere sektördekilere güçlü bir rakip olacağı belirtiliyor.
05 Nisan 2014 12:30
Amazondan FireTV
Amerikalı internet alışveriş devi Amazon’un online içerikleri gösterecek bir multimedya aletini piyasaya sunmaya hazırlanıyor.
 
FireTV adı verilen aletin internet üzerinden televizyon ve film izleme imkanı sağlayacağı belirtildi.
 
Daha önce rakibi Apple benzer bir alet çıkarmış ve piyasaya hakim olmuştu. Apple TV’lerin tahtının yeni gelecek rakip ile sarsılacağı yorumları yapılıyor.
 
Amazon’un küçük “kara kutusu” uzaktan kumanda aletiyle birlikte satılacak ve bu sayede kablosuz internet ağı üzerinden multimedya içerik sunacak.
 
 
Amazon, aynı şekilde online olarak televizyon, film ve müzik ürünleri de satıyor.
 
Sektörde halihazırda Apple TV başta olmak üzere Google’ın Chromecast, Microsoft’un Xbox ve Roku gibi multimedya aletleri bulunuyor.
donanimhaber
371587
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
  • Xiaomi Mi 6 CE Bugün Piyasaya Geliyor!Xiaomi Mi 6 CE Bugün Piyasaya Geliyor!
    Xiaomi'nin yeni telefonu olan ve hakkın da pek haber yapılmayan telefonu Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition bugün piyasaya sunuluyor. İşte Xiaomi Mi 6 CE'nin…
  • İşte Samsung Galaxy Wide 2!İşte Samsung Galaxy Wide 2!
    Samsung, yeni telefonu olan Galaxy Wide 2 tanıtıldı. Giriş seviyesi olan Galaxy Wide 2, uygun fiyatı ile de öne çıkıyor.
  • LG X Venture Tanıtıldı!LG X Venture Tanıtıldı!
    LG'nin yeni telefonu X Venture tanıtıldı. LG X Venture darbelere ve suya karşı oldukça dayanıklı olması ile dikkat çekiyor...
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama