Alibaba Drone Kargoculuğunda Rekabeti Artırdı!

Alışveriş sektörünün devleri arasındaki drone ile kargo taşıma rekabeti, Alibaba sayesinde zirveye taşınıyor! Detaylar haberimizde...
05 Şubat 2015 13:05
Alibaba Drone Kargoculuğunda Rekabeti Artırdı!
İnternet alışverişlerinin en cazip yönü, siparişlerinizin ayağınıza kadar ulaşmasıdır. Kargo sistemleri, bir online hizmetin en yüksek maliyetleri arasındadır aynı zamanda. Günümüzde, internet üzerinden sipariş alan bütün şirketler, kargo maliyetlerini düşürmek adına çeşitli anlaşmalar ve projeler peşinde. Son yılların en uçuk kargoculuk fikirlerinden biri de drone otomasyonu.
 
Siparişlerle yüklü drone’ların, bilgisayarlar ile belirlenen rotaları takip ederek kullanıcının belirlediği koordinatlara eriştirmesi fikri, birçok tüketiciye saçma gelebilir. Fakat Amazon, Google, DHL ve UPS gibi kargo teknolojilerine önem veren şirketler, bu konsepti aşırı derecede ciddiye alıyor. Yakın gelecekte alışveriş sektörünün liderliğine oynamak isteyen markaların, bu sisteme yatırım yapmalarının şart olacağını söylersek çok da yanılmış sayılmayız.
 
 
Yakın geçmişte faaliyete geçen ve kısa sürede Amazon ile kapışacak kadar güçlenen Alibaba, drone kargoculuğunu son derece ciddiye alıyor. 2025 senesine kadar 2 milyar kullanıcıya erişmeyi hedefleyen Alibaba’nın otomatik kargo hizmeti, siparişten itibaren 3 günde drone ile teslimat yapma hedefiyle testlere başladı.
 
Şimdilik yalnızca Pekin, Şangay ve Guangzhou kentlerine yakın bulunan kullanıcılara sunulan bu hizmetin, önümüzdeki onyıllarda yaygınlaştırılması hedefleniyor.
technolabs
87469
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama