Akıllı Telefonlar İçin 69 Yeni Emoji Yolda!

Sosyal medyada başlayıp artık hayatımızın bir parçası haline gelen emojilere yenileri ekleniyor. Akıllı telefonlar için 69 yeni emoji yolda!
25 Mart 2017 10:27
Akıllı Telefonlar İçin 69 Yeni Emoji Yolda!
Daha çok gençler arasında yaygın olarak kullanılan emojiler mesaj yazacak kadar zamanın olmadığı anlarda imdadımıza yetişiyor. Tek bir emoji bazen romantizmi bazen de öfkeyi onlarca kelimeden daha iyi ifade edebiliyor. Unicode 10 ile birlikte emojilere yakında yenileri eklenecek.
 
Haziran'da yayınlanabilir
 
Japonya'da doğan emojiler iMessage ve WhatsApp gibi mesajlaşma hizmetleri, Twitter ve Instagram gibi sosyal ağlar üzerinden insanların çevrimiçi iletişim biçiminin önemli bir parçası haline geldi. Kelimelerin yetersiz kaldığı anlarda emojiler yardımımıza yetişiyor.
 
 
Unicode konsorsiyum tarafından hazırlanan yeni emojiler, Emojipedia sitesinde görüntülendi. Bazıları taslak halinde olsa da görselde yeni bir çok emojininin eklendiğini görebiliyoruz. Unicode 10 ile gelecek olan emojiler arasında sandviç, beyin, biftek, salça, monokle yüz, hindistan cevizi, meraklı yüz gibi emojiler yer alıyor.
 
Yeni emojilerin Haziran ayında yayınlanması bekleniyor. Emojiler hem iOS hem de Android platformu için yayınlanacak. iPhone'lara iOS 11 ile gelecek olan emojiler, Android cihazlara muhtemelen Android O ile gelcek.
 
shiftdelete
369603
Bu haberler ilginizi çekebilir