Akıllı Saatlerle Ödeme Nasıl Yapılır?

Akıllı saatlerde yeni dönem başlıyor. Akıllı saatlerle artık ödeme yapmak çok kolay olacak. Nasıl mı? Detayları haberimizde…
02 Mart 2017 19:43
Akıllı Saatlerle Ödeme Nasıl Yapılır?

Android Wear 2.0'ın piyasaya sunulmasıyla Google, mobil ödeme platformu Android Pay için destek ekledi. Şu anki özellikteki tek problem, NFC desteği olan Android Wear saatlerin sayısının çok sınırlı olması. Öyle sınırlı ki, şuan itibariyle sadece LG Watch Sport Android Pay ile çalışıyor. Android Wear 2.0’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte, Android Pay’deki bu problem de zamanla çözülecek.

 

 

Android Pay’i Nasıl Kullanacağız?

 

İlk yapmanız gereken Android Pay uygulamasını telefonunuza ve Android Wear saatinize kolayca indirip yüklemeniz.

 

Android Pay'i henüz ayarlamadıysanız, ekranın alt kısmındaki "artı" düğmesine hafifçe dokunun. Sonra, kredi kartınızı veya bankamatik kartınızı taratın, adresinizi girin, bankanızın şartlarını kabul edin ve ardından kartınızı doğrulamak için yönlendirmeleri izleyin.

 

Eğer telefonunuzda, Android Pay'de eklenmiş olan bir kredi kartınız varsa, bu kredi kartı bilgilerinizi akıllı saatinize kolayca aktarabilirsiniz.

 

Eğer telefonunuzda da Anroid Pay’e eklenmiş bir kredi kartınız yoksa, Android Wear saatinize bir kart eklemek için saatinizdeki Android Pay uygulamasını açın. Ekranı hızlıca kaydırın ve Kart ekle kısmına dokunun. Saatiniz telefonunuzdaki Android Pay uygulamasını açacaktır. Tabi bu adımları kaydetmeyi unutmayın.

 

Artık Android Pay'de kartınız doğrulandıktan sonra, ödemeleri yapmaya hazırsınız demektir.

 

 

LG Watch Spor'da, Android Pay'ı başlatmak için alttaki düğmeye basın. Birden fazla kartınız varsa, kartlardan her hangi birini seçin ve saat ekranını ödeme (terminal) kısmında açık tutun. Birkaç saniye sonra saatiniz ve POS sistemi bilgi alışverişinde bulunacaktır. Daha sonra ise ödeme işlemi gerçekleşecektir.

 

 

Çeviri: İncehesap.com

 

854571
Bu haberler ilginizi çekebilir