Akıllı Saat nedir? Avantajları, getirileri nelerdir?

Bir süredir konuşulan ve son bir yıldır piyasalarda olan akıllı saatler tam bir patlama yaşıyor. En son Apple’ın da çıkaracağı akıllı saatler giyilebilir teknolojinin öncüsü durumda. Peki tam olarak nedir akıllı saat? Avantajları ve getirileri nedir? Hayatımızı nasıl etkileyecekler?
26 Haziran 2014 15:34
Akıllı Saat nedir? Avantajları, getirileri nelerdir?
Basitçe söylemek gerekirse, bir akıllı saat size saati gösteren bir ekrandan çok daha fazlası. Özünde bileğinizin üzerinde küçücük bir akıllı telefon olması gibi ama açıklanması gereken birkaç konu var.
 
 
Akıllı Saatler Nasıl Çalışır?
 
Genel bir kural olarak, bir akıllı saati tam anlamıyla kullanmak istiyorsanız bir telefona bağlamak zorundasınız. Bluetooth eşleştirme ile cihazlarınızı bağlamanız gerekir. 
 
Akıllı saatinizi bir cihaza bağladıktan sonra bileğinizden mesajlar, e-postalar, aramalar ve sosyal ağlardaki bildirimlerinizi görebilirsiniz. Müzik çaları kontrol edebilir, arama yapabilir ve fotoğraf çekip gönderebilirsiniz. Ama bu tür işlevsellikler akıllı saatten akıllı saate değiştiği için önceden kontrol etmelisiniz.
 
 
 
 
Herhangi bir akıllı saat benim akıllı telefonumda çalışacak mı?
 
İyi soru, tek kelimelik cevap: hayır. Bu nedenle satın almadan önce bunu da kontrol etmeniz gerekir. iOS ve Android platformları kendi cihazlarıyla uyumlu ürünler ister. Üstelik Android ve hatta aynı marka ürün olmasına rağmen desteklemeyen akıllı telefonlar da mevcut. Örneğin Galaxy Gear ilk çıktığında Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 cihazlarıyla uyumluydu. 
 
 
Hangi akıllı saatler bu yıl piyasaya sürülecek?
 
Archos markasının akıllı saat yelpazesi genişlemekte. Buna ek olarak Samsung bu yıl Galaxy Gear 2 ve Galaxy Gear Fit’i tanıttı. Apple’ın iWatch’u Eylül ayında tanıtması bekleniyor. Microsoft, Google ve Amazon’dan da benzer ataklar bekleniyor. 
Herhangi bir gelişme olursa sitemizden öğreneceksiniz, emin olun.
 
 
 
 
Benim fitness takipçim akıllı saatim mi olacak?
 
CES 2014 itibariyle tanıtılan akıllı saatlere bu özellikler bulunuyor. Las Vegas’ta tanıtılan bir çok fitness aleti akıllı saatlerle birlikte çalışmaya yönelik geliştirilmişlerdi. En büyük örneği ise LG Lifeband Touch.
 
Bunlara ek olarak birçok akıllı saat için fitness izleme uygulamaları piyasada yerlerini almakta.
 
Çeviri: incehesap
Etiketler : Akıllı Saat , Apple , Galaxy Gear , LG , Samsung , Sony
982598
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Google Bedava İnternet Sunacak!

  Google Bedava İnternet Sunacak!

  Google'dan dev proje. Google, kırsal bölgelerde ve internet erişiminin kısıtlı oldu yerlerde innterne erişimi sağlamak için dev bir adım attı.
 • En Hızlı Ferrari 812 Superfast!

  En Hızlı Ferrari 812 Superfast!

  Ferrari'nin en hızlı ve en güçlü otomobili piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. 0-100 km'yi 2.9'de katedecek olan 812 Superfast, Uluslararası Otomobil Fuarında tanıtılacak.
 • Asusun Sanal Gerçeklik Gözlüğü?

  Asus'un Sanal Gerçeklik Gözlüğü?

  Asus sanal gerçeklik gözlüğünde bir çığır açacağa benziyor. Asus, diğer sanal gerçeklik gözlüğü üreticilerinden farklı bir ürünle meraklılarının karşısına çıkacak. Ayrıntıları haberimizde...
 • Google Home İle Ne Yapabiliriz!

  Google Home İle Ne Yapabiliriz!

  Google Home ile neler yapılabilir? Sizin sadece bir sözünüzle evinizin ihtiyacı olan siparişlerini veren biri olsa hiç fena olmazdı değil mi? Google Home bunu yapacak desek!
 • Apple WWDC 17 Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu!

  Apple WWDC 17 Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu!

  Apple'ın geliştirici odaklı pek çok yeniliği tanıttığı WWDC (Dünya Geliştiriciler Konferansı) etkinliğinin bu yılki tarihi belli oldu!
 • KasperskyOS Tanıtıldı!

  KasperskyOS Tanıtıldı!

  KasperskyOS, sıkı siber güvenlik gereksinimleri olan gömülü sistemler için tasarlanmış özel bir işletim sistemi. İşte KasperskyOS işletim sisteminin özellikleri ve daha fazlası...
 • SamsungWA Artık Türkiyede!

  SamsungWA Artık Türkiye'de!

  Samsung'un online alışveriş sitesi artık Türkiye'de. Giyilebilir teknoloji ürünleri ve bir çok ürün aksesuarı bulunun siteye artık Türkiye'den ulaşmak mmkün.
 • ZTEnin Yeni Akıllı Saati!

  ZTE'nin Yeni Akıllı Saati!

  ZTE'nin, Android Wear işletim sistemi ile çalışan ilk akıllı saati ZTE Quartz piyasaya sızdırıldı. Peki ne gibi özellikleri barındırıyor...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama