Akıllı Saat nedir? Avantajları, getirileri nelerdir?

Bir süredir konuşulan ve son bir yıldır piyasalarda olan akıllı saatler tam bir patlama yaşıyor. En son Apple’ın da çıkaracağı akıllı saatler giyilebilir teknolojinin öncüsü durumda. Peki tam olarak nedir akıllı saat? Avantajları ve getirileri nedir? Hayatımızı nasıl etkileyecekler?
26 Haziran 2014 15:34
Akıllı Saat nedir? Avantajları, getirileri nelerdir?
Basitçe söylemek gerekirse, bir akıllı saat size saati gösteren bir ekrandan çok daha fazlası. Özünde bileğinizin üzerinde küçücük bir akıllı telefon olması gibi ama açıklanması gereken birkaç konu var.
 
 
Akıllı Saatler Nasıl Çalışır?
 
Genel bir kural olarak, bir akıllı saati tam anlamıyla kullanmak istiyorsanız bir telefona bağlamak zorundasınız. Bluetooth eşleştirme ile cihazlarınızı bağlamanız gerekir. 
 
Akıllı saatinizi bir cihaza bağladıktan sonra bileğinizden mesajlar, e-postalar, aramalar ve sosyal ağlardaki bildirimlerinizi görebilirsiniz. Müzik çaları kontrol edebilir, arama yapabilir ve fotoğraf çekip gönderebilirsiniz. Ama bu tür işlevsellikler akıllı saatten akıllı saate değiştiği için önceden kontrol etmelisiniz.
 
 
 
 
Herhangi bir akıllı saat benim akıllı telefonumda çalışacak mı?
 
İyi soru, tek kelimelik cevap: hayır. Bu nedenle satın almadan önce bunu da kontrol etmeniz gerekir. iOS ve Android platformları kendi cihazlarıyla uyumlu ürünler ister. Üstelik Android ve hatta aynı marka ürün olmasına rağmen desteklemeyen akıllı telefonlar da mevcut. Örneğin Galaxy Gear ilk çıktığında Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 cihazlarıyla uyumluydu. 
 
 
Hangi akıllı saatler bu yıl piyasaya sürülecek?
 
Archos markasının akıllı saat yelpazesi genişlemekte. Buna ek olarak Samsung bu yıl Galaxy Gear 2 ve Galaxy Gear Fit’i tanıttı. Apple’ın iWatch’u Eylül ayında tanıtması bekleniyor. Microsoft, Google ve Amazon’dan da benzer ataklar bekleniyor. 
Herhangi bir gelişme olursa sitemizden öğreneceksiniz, emin olun.
 
 
 
 
Benim fitness takipçim akıllı saatim mi olacak?
 
CES 2014 itibariyle tanıtılan akıllı saatlere bu özellikler bulunuyor. Las Vegas’ta tanıtılan bir çok fitness aleti akıllı saatlerle birlikte çalışmaya yönelik geliştirilmişlerdi. En büyük örneği ise LG Lifeband Touch.
 
Bunlara ek olarak birçok akıllı saat için fitness izleme uygulamaları piyasada yerlerini almakta.
 
Çeviri: incehesap
Etiketler : Akıllı Saat , Apple , Galaxy Gear , LG , Samsung , Sony
956455
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • USB 3.2 Duyuruldu!USB 3.2 Duyuruldu!
  Ultra hızlı USB 3.2, duyuruldu. USB 3.1'den 2 kat daha hızlı olacak olan USB 3.2 ile USB standardı sağlanacak.
 • Lenovo K7 Sızdı!Lenovo K7 Sızdı!
  Lenovo'nun yeni akıllı telefonu sızdı. Yeni gelen bilgilere göre Lenovo K7 Note yakın bir zamanda çıkaracak! İşte haberin ayrıntıları...
 • Google Chrome 60 Yayınlandı!Google Chrome 60 Yayınlandı!
  Google, Chrome'un yeni sürümü olan Chrome 60'yı yayınladı. Uzun sürdedir beklenen Touch Bar desteği ile geldi.
 • MIUI 9, Resmi Olarak Tanıtıldı!MIUI 9, Resmi Olarak Tanıtıldı!
  Xiaomi, MIUI 9'u sonunda resmi olarak tanıttı. İşte yenilikler ile gelen MIUI 9'un tüm ayrıntıları...
 • Meizu Pro 7 Plusda Sızdı!Meizu Pro 7 Plus'da Sızdı!
  Dün Meizu Pro 7'nin özelliklerini gösteren bir görsel sızmıştı. Bugün ise Meizu Pro 7 Plus'ın özelliklerini gösteren bir görüntü ortaya…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama