Akıllı Gözlük dünyası kızışıyor

Google'a LG'den sonra bir rakip daha eklendi !
10 Aralık 2013 19:11
Akıllı Gözlük dünyası kızışıyor

Google Glass akıllı gözlükler kademeli olarak ilerleme gösteriyor ve yenilikler ekleniyor. Bu pazarda yerini almak isteyen rakiplerse boş durmuyor. Giyilebilir teknolojide gelecek gören firmalardan biri olan Vuzix’in M100 adını verdiği akıllı gözlükler satışa sunulmak üzere. 1000 dolardan başlayan ön siparişlere paralel olarak bu ay içinde resmi duyuru gelecek. Akıllı gözlükler henüz ucuz değil ama rekabet iyidir. 

1500 dolar olan ve sınırlı kullanıcıya sunulan Google Glass’a rakip olan 1000 dolarlık Vuzix M100′de de Android işletim sistemi yüklü ama bir eklenti değil tam kapsamlı cep telefonu gibi çalışabiliyor. GPS uydu alıcı, jiroskop alıcısı, kamera, dokunmatik alıcı, RAM bellek, Bluetooth bağlantı ve diğer özellikleri içeren cihazın CES 2013 sırasında sergilendiğini görmüştük. O dönem yapılan açıklamada 500 dolar olacağı ve yaza yetişeceği söylenmişti. Hem fiyat, hem de zamanlama anlamında sözler tutulamadı.
 
 
Muhtemelen Google Glass’dan daha fazla özelliği daha ucuza sunabilecek. Donanım anlamında daha iyi olabilir ama Google’ın verdiği yazılım ve kullanıcı desteğinin gerisinde kalabilir. Ardından zaman içinde Google Glass’ın fiyatı hızlı biçimde düşebilir. Bu yüzden şu aşamada M100 için 1000 dolar yatıranlar bir kumar oynamış olacak.
radikal
695683
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama