AirPods Batarya Sorunu!

Apple'ın yok satan kablosuz kulaklığı AirPods, pil sorunu ile karşı karşıya. Bu problemin yazılım güncellemesi ile giderilmesi mümkün.
03 Ocak 2017 15:18
AirPods Batarya Sorunu!
Apple'ın satışına geç başladığı kablosuz kulaklığı AirPods, yüksek fiyatına rağmen oldukça fazla ilgi gördü. Satın almak isteyenlerin 1.5 ay beklemek zorunda kaldıkları üründe batarya sorunu bulunmakta. Şarj kutusuna koyulan bazı kulaklıklarda pil boşalma sorunu var. Apple'ın konu ile ilgili resmi bir açıklaması yok. Fakat Reddit Forumlarındüa paylaşılan bir yöntem ile sorun bir çok kulaklık için çözüme kavuşmuş durumda.
 
Airpods'u sıfırlayın
 
Aslında sorun donanımsal bir arıza değilse çözümü çok basit. iOS cihazların çoğunda işe yarayan sıfırlama yöntemi ile bu AirPods şarj kutusu pil boşaltma sorunu çözülüyor. Apple Store yetkililerinin de batarya problemli AirPods'a yaptıkları şey cihazı sıfırlamak. 
 
 
Cihazı sıfırlayıp tekrar iPhone ile eşleştirince batarya problemi ortadan kalkıyor. Bu sorun bu şekilde çözülebildiğine göre  muhtemelen yazılımsal. Apple'ın 10.2.1 yada 10.3 ile AirPods'larda yaşanan bu problemi çözmesi bekleniyor.Daha önce iOS 10.1'de Apple kalem ile ilgili bağlantı problemleri ortaya çıktığında sorun yazılım güncellemesi ile sessiz sedasız çözülmüştü.
 
shiftdelete
25565
Bu haberler ilginizi çekebilir