8K Ekranlı Dizüstü Bilgisayarlar Geliyor

8K ekranlı dizüstü bilgisayarlar artık hayal değil! 8K ekranlı dizüstü bilgisayarlar yolda!
10 Şubat 2015 16:29
8K Ekranlı Dizüstü Bilgisayarlar Geliyor
4K çözünürlüklü monitörler ve televizyonlar şu sıralar çok havalı. Birçok kişi için bu teknolojiye sahip olmak çok pahalıya patlıyor, kimilerine göreyse 4K çözünürlük şimdilik gereksiz. Teknoloji tutkunları bu konuları tartışmaya devam ederken üreticiler harıl harıl çalışıyor. Gömülü DisplayPort 1.4a teknolojisiyle, dizüstü ya da hepsi bir arada bilgisayarlarda 8K çözünürlüğün önü açıldı.
 
7.680×4.320 piksele denk gelen 8K çözünürlük, DisplayPort 1.4a bağlantı çözümüyle hayal olmaktan çıkacak. Çok büyük boyutlu görselleri sıkıştırarak bizlere sunacak olan teknolojiyle 8K çözünürlük uçuk bant genişlikleri istemeyecek. İddialara göre bu teknoloji 2016 yılında karşımıza çıkacak. Peki 8K bizler için ne kadar gerekli? Açıkçası bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişir nitelikte. Konu hakkındaki görüşlerinizi merak ediyoruz.
technolabs
261996
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Yeni 3310 Dayanıklılık Testinde Göründü!

  Yeni 3310 Dayanıklılık Testinde Göründü!

  Nokai'nın yeniden tasarlayarak büyük umutlarla piyasaya çıkardığı 3310 da dayanıklık testine giren telefonlar kervanına katıldı. Peki, geçer not alabildi mi?
 • OnePlus 5, Galaxy S8i Solladı!

  OnePlus 5, Galaxy S8'i Solladı!

  OnePlus'ın merakla beklenen amiral gemisi katili lakaplı telefonu OnePlus 5 resmi tanıtımın ardın yeniden ortaya çıktı. OnePlus 5, hızlı şarj olma özelliği ile Galaxy S8'i solladı.
 • Spotify İle Facebook İş Birliği!

  Spotify İle Facebook İş Birliği!

  Spotify ile Facebook anlaştı. Artık Spotify, Facebook Messenger üzerinden kullanılabilecek! İşte haberin ayrıntıları...
 • Yeni Bir iPhone 8 Konsepti Yayınlandı!

  Yeni Bir iPhone 8 Konsepti Yayınlandı!

  Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8 hakkında yeni bir konsept videosu yayınlandı. Belkide bugüne kadar ki gerçeğe en yakın iPhone 8 videosu.
 • Galaxy Note 8 Çalışır Halde!

  Galaxy Note 8 Çalışır Halde!

  Galaxy Note 8'in prototipi sızdırıldı! Yeni ortaya çıkan görüntüye göre Galaxy Note 8 hakkında iddia edilen bazı özellikler doğrulanıyor!
 • Galaxy S8 Active Tamamen Onaylandı Mı?

  Galaxy S8 Active Tamamen Onaylandı Mı?

  Samsung'un ultra sağlam telefonu Galaxy S8 Active ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Gelen bilgilere göre Galaxy S8 Active tamamen onaylandı. İşte ayrıntılar...
 • Google, Android Marketi Kapatıyor!

  Google, Android Market'i Kapatıyor!

  Google, Android Marketi kapatacağını resmen açıkladı. Android Markette yolun sonuna gelindiğini söyleyen Google, kapanış tarihini de belitti.
 • Snapdragon 450 Ortaya Çıktı!

  Snapdragon 450 Ortaya Çıktı!

  Snapdragon 450 hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre Snapdragon 625'e benzerlik gösteriyor. İşte Snapdragon 450 ile ilgili ilk resmi bilgiler...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama