5.5 inçlik iPhone'a ait fotoğraflar sızdı

Uzun süredir dillendirilen ancak üzerinde birçok soru işareti bulunan 5.5 inçlik iPhone 6 modeline ait olduğu iddia edilen ilk bileşen fotoğrafları internete sızdı.
24 Haziran 2014 12:12
5.5 inçlik iPhonea ait fotoğraflar sızdı
Apple dünyasının önemli yayın organlarından 9to5Mac’in paylaştığı fotoğraflar 5.5 inçlik iPhone 6’ya ait olduğu iddia edilen LCD arka aydınlatma paneline ait. Son yıllarda iPhone’larla ilgili önemli sızıntıların kaynağı olan Sonny Dickson’ın imzasının bulunan fotoğraflarda, panelin yaklaşık 14 cm, İngiliz ölçü birimine göre ise 5.5 ince denk geldiği görülüyor. 
 
Fotoğraftaki panelin iPhone 6’ya ait olduğunu kesin olarak anlamak imkansız olsa da, gerek kaynağının Sonny Dickson olması, gerekse de panelin tasarımsal açıdan bir süre önce sızan 4.7 inçlik iPhone 6’nın LCD arka aydınlatma paneliyle birebir benzerlik göstermesi; fotoğrafın doğruluğunu büyük ölçüde arttırıyor.
 
Apple’ın phablet segmentine yönelik geliştirdiği bir çözüm olduğu düşünülen  5.5 inçlik iPhone hakkındaki söylentiler, iPhone 6 iddialarının ortaya çıktığı günden beri dillendiriliyor. İlk zamanlardaki iddialarda 5.5 inçlik iPhone’un, üretim sürecinde yaşanan bazı problemlerden ötürü, 4.7 inçlik modelin tanıtılmasından yaklaşık 1-1,5 ay sonra (ekim-kasım dönemi gibi) lanse edileceği ifade ediliyordu. Ancak son gelen haberlerde Apple’ın, ertelemeye sebep olan problemleri çözdüğünü ve telefonun 4.7 inçlik iPhone ile aynı etkinlikte tanıtılmasının planladığını iddia edilmişti.
 
Apple’ın son yıllarda izlediği iPhone ürün çevrimine sadık kalması durumunda, eylül sonu-ekim başında yeni iPhone’ları tanıtması; kısa süre içerisinde de satışa sunması bekleniyor.
donanimhaber
Etiketler : Apple , iphone , iPhone 6
206381
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • BlackBerry KeyOne Tanıtıldı!

  BlackBerry KeyOne Tanıtıldı!

  BlackBerry'nin yeni telefonu QWERTY klavyeli KeyOne tanıtıldı. Android işletim sistemi ile gelecek olan telefona gelin birlikte bakalım. İşte BlackBerry KeyOne özellikleri!
 • Yeni iPad Pro Biraz Gecikebilir!

  Yeni iPad Pro Biraz Gecikebilir!

  Apple'ın yeni nesil tableti iPad Pro meraklılarını biraz üzecek gibi! Apple'ın Mart ayındaki etkinliğinde tanıtılacak olan iPad Pro, tanıtımdan hemen sonra satışa sunulmayacak.
 • Yurt Dışından Getirilen Cihazlara IMEI Kolaylığı!

  Yurt Dışından Getirilen Cihazlara IMEI Kolaylığı!

  Yurt dışından getirilen cihazlarda IMEI kolaylığı geldi. Açıklama Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan geldi. Artık, yurt dışından getirilip de ülkemizde değişimi yapılan cihazlara IMEI noktasında kolaylıklar sunulacak.
 • Whatsappı Bilgisayarda Kullanın!

  Whatsappı Bilgisayarda Kullanın!

  Wahatsapı bir bilgisayarda mı kullanmak istiyorsunuz? Peki ama Whatsapp Web nasıl kullanılır? Cevabı haberimizde...
 • Bilgisayardan iPhone İntenetine Bağlanma!

  Bilgisayardan iPhone İntenetine Bağlanma!

  Bilgisayarınızın interneti olmadığında iPhone'unuzun internetini kolaylıkla kullanabilirsiniz. Peki bilgisayardan iPhone internetine nasıl bağlanabiliriz?
 • LG G6dan Üç Farklı Renk Çeneği

  LG G6'dan Üç Farklı Renk Çeneği

  LG, yeni amiral gemisini tanıtmaya hazırlanıyor. Pazar günü yapılacak olan resmi tanıtımda, G6'nın 3 farklı renk seçeneği ile geleceği ortaya çıktı.
 • Apple Artık Garanti Hizmeti Verecek!

  Apple Artık Garanti Hizmeti Verecek!

  Apple, garanti kapsamında olan cihazlara, servis dışında parça değişikliği yapıldığı zaman garanti hizmeti vermiyordu. Ancak yeni gelen bilgilere göre Apple, garanti kapsamı şartlarını biraz esnetecek.
 • LG G6, Tasarımı İle Tam Puan Aldı!

  LG G6, Tasarımı İle Tam Puan Aldı!

  LG'nin yeni amiral gemisi G6 dayanıklılığı ve ergonomisi ünlü endüstriyel tasarımcı Torsten Valeur’dan tam puan aldı. Detaylar haberimizde...
En Çok Okunan Haberler
 • Galaxy S8 Plus Detaylandı!Galaxy S8 Plus Detaylandı!
  Samsung'un 1 ay sonra resmi olarak tanıtması beklenen telefonu Galaxy S8 Plus hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Evan Blass Twitter'dan…
 • iPhonenun Bu Özelliğini Biliyor Muydunuz?iPhone’nun Bu Özelliğini Biliyor Muydunuz?
  iPhone kamerasının her zaman istediğiniz yerden başlamasını ister misiniz? Örneğin kamerayı açtığınızda hep video modunda ya da kare modunda…
 • 32 GBlık iPhone Dönemi Bitiyor Mu?32 GB'lık iPhone Dönemi Bitiyor Mu?
  Apple'ın, onuncu yıla özel çıkaracağı iPhone'larda devrim gibi yeniliklere gideceği iddia ediliyor. Yeni gelen bilgiler ise saklama alanı ile ilgili.…
 • Sony Xperia X 2017 Ortaya Çıktı!Sony Xperia X 2017 Ortaya Çıktı!
  Mobil Dünya Kongresi yaklaştıkça firmaların tanıtım yapacağı ürünlerde netleşmeye başladı. Sony de MWC 2017'de Xperia X 2017 tanıtacağı iddia…
 • iPhone 10. Yıla Özel iPhone İsmi Ne Olacak?iPhone 10. Yıla Özel iPhone İsmi Ne Olacak?
  Apple, yeni amiral gemisini bu yıl tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni iPhone'un ismi ile ilgili de bir çok iddia ortaya atıldı. Peki iPhone'un 10. yıl ismi…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama