50 TB'lık SSD Duyuruldu!

Viking Technology, 25 ve 50 TB'a sahip yeni SSD'lerini tanıttı.
11 Temmuz 2017 14:44
50 TBlık SSD Duyuruldu!
Viking Technology duyurduğu iki yeni SDD ile donanım piyasasını alt üst etmeye hazırlanıyor. 10 TB, 15 TB SSD'ler daha yeni duyurulurken, 25 ve 50 TB kapasiteli iki yeni SSD modeli ortaya çıktı.
 
50 TB'lik SSD için veri merkezleri hedefleniyor
 
Yeni üretilen bu diskler önecelikli olarak veri merkezlerini hedefliyor. Veri merkezlerinin maliyetlerini düşürmesi planlanan bu iki yeni ürün uzun vaadede fiyatını çıkartabilir gibi görünüyor. Veri merkezlerinin soğutma ve veri saklama maliyetlerini en düşük seviyeye indirecek olan ürünler, aynı zamanda migration çalışmalarında da hızlı veri transferi sayesinde zamandan kazandıracak.
 
 
 
 
UHC-Silo SSD ismi verilen modeller bugüne kadar çıkmış en yüksek kapasiteye sahip SDD'ler olarak kabul ediliyor. 3.5 inçlik Silo SSD SAS 2.x 6Gbps bağlantı desteği sunacak. 500 MB okuma 350 MB yazma hızına sahip olan SDD, yük altında 16 W, normal zamanlarda 10 W enerji tüketecek. Elbette veri merkezlerinin en çok hoşuna giden özelliklerden biri de bu güç tasarrufu.
 
Servet değerinde olması beklenen UHC-Silo SSD için Viking Technology şimdilik bir fiyat vermedi. Fiyatların ve çıkış tarihinin kısa bir zaman içinde açıklanması bekleniyor.
 
 
shiftdelete
812665
Bu haberler ilginizi çekebilir