50 Cent ve Intel biyometrik bir kulaklık geliştirdi

Apple tarafından satın alınan Beats Audio firmasının haricinde bir sanatçı tarafından kurulan diğer bir kulaklık firması SMS Audio olarak ön plana çıkıyor. 50 Cent tarafından kurulan SMS Audio biyometrik sensörlere sahip yeni bir kulaklık modeli tanıttı.
20 Ağustos 2014 12:59
50 Cent ve Intel biyometrik bir kulaklık geliştirdi
Intel ile işbirliği sonucu ortaya çıkan SMS Audio BioSport, kullanıcının nabız değerlerini ölçüyor. Bluetooth üzerinden akıllı telefonlara bağlanan kulaklık bu değerleri istatistik olarak sunduğu gibi RunKeeper uygulaması ile senkronize olarak fitness hedefleri esnasında kullanıcıyı motive ediyor. İlerleyen aylarda daha fazla fitness uygulaması kapsama alanına alınacak.  
 
Optik sensörler kulakiçi kulaklığa entegre edilmiş. Kulaklığın kendisinin güce ihtiyacı yok. Ancak sensörler ölçüm ve iletişim için gerekli olan enerjiyi altın kaplama 3.5mm jak üzerinden bağlandığı akıllı telefondan alıyor. Enerji aktarımı düşük olduğu için bataryayı fazla yormuyor. Kulaklıkta ayrıca bir mikrofon da mevcut. 
 
Ölçümlerin sağlıklı olması için kulaklıklar dış sesleri ve nefes alma sesinizi engelliyor. Kulaklıklar IPX4 sertifikası ile ter, yağmur gibi su değmelerine ve toza karşı dayanıklı. Yılın sonlarına doğru piyasaya çıkacak ürünün fiyatı belli değil.  
 
donanimhaber
Etiketler : Intel , Kulaklık
121949
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama