4K Apple TV Tanıtıldı!

Apple, yeni nesil 4K Apple TV'sini tanıttı. İşte yeni nesil Apple TV'nin tüm özellikleri ve fiyatı...
12 Eylül 2017 21:20
4K Apple TV Tanıtıldı!
Hakkında uzun zamandır dedikodular dolaşan 4K destekli Apple TV modelinin üzerindeki sır perdesi de sonunda kalkmış durumda. İşte, Apple etkinliğinde tanıtılan yeni nesil Apple TV 4K cihazının özellikleri.
 
Apple TV 4K teknik özellikleri
 
2 kat performans sunan A10X çip ve 3 GB RAM ile güç ihtiyacını karşılayan 2017 model Apple TV, 2015 yılındaki modelde yer alan A8 çip ve 2 GB RAM sonrasında önemli bir performans artışı elde ediyor. Cihaz bu donanımıyla kusuruz bir biçimde 4K HDR video oynatma kapasitesine sahip. Dolby Vision ve HDR10 detaylarının da altını çizelim.
 
 
 
 
Ayrıca Apple, 4K HDR formatındaki videoları sağlayabilecek içerik üreticileri ile yaptığı yeni anlaşmalarını duyurdu. Şirket, filmlerin 4K versiyonlarını da iTunes platformuna dahil edecek ve kiralama ile satın alma seçenekleri sunacak. Hem de 4K filmler HD ile aynı fiyata sunulacak. Daha önceki HD film satın almaları da otomatik olarak 4K HDR olarak güncellenecek. Apple, havadan görüntülemeli ekran koruyucularını da 4K HDR olarak güncellediklerini belirtiyor.
 
 
Apple TV 4K için özel oyunlar da geliştirilmiş durumda. Cihazın, Nintendo Switch gibi konsollarla da rekabet etmek istediği hali hazırda biliniyordu.
 
Apple TV 4K modeli 22 Eylül tarihinde satışa sunulacak. 32 GB model 179 dolar ve 64 GB model 199 dolarlık fiyattan satılacak.
 
shiftdelete
995712
Bu haberler ilginizi çekebilir