4.7 inçlik iPhone bu tarihte üretime geçiyor!

2 Haziran’da iOS 8’i tanıtmaya hazırlanan Apple, iddiaya göre, bu yıl iki defa iPhone lansmanı gerçekleştirecek. Bilindiği gibi uzun zamandır Apple’ın 4.7 ve 5.5 (bazı kaynaklara göre 5.7) inçlik iki farklı iPhone ile bu yıl karşımıza çıkacağı konuşuluyor. İşte 4.7 inçlik iPhone bu tarihte üretime geçiyor!
09 Nisan 2014 19:18
4.7 inçlik iPhone bu tarihte üretime geçiyor!
İlk zamanlar bu iki telefonun da aynı anda satışa sunulacağı iddia edilmekteydi, ancak son gelen bilgiler 5 inçin üzerindeki iPhone’un yılın son döneminde raflardaki yerini alacağını işaret ediyor. Bu bilgiyi aktaran kaynaklardan olan Reuters da 5.5 inçlik iPhone’un üretim sürecinde karşılaşılan bazı problemlerden dolayı birkaç ay gecikme ile satışa sunulacağını iddia etmişti.
 
Bu dedikodularla paralellik gösteren yeni bir haber bu sefer Tayvan’dan geldi. Ülkenin önde gelen iş ve ekonomi yayın organlarından olan Industrial and Commercial Times’ın haberine göre Apple, 4.7 inçlik iPhone 6’nın seri üretimine temmuz ayında; 5.5 inçlik modelin ise seri üretimine eylül ayında başlayacak.
 
Gazete, her iki telefonun da yılın 4.çeyreğinde satışa sunulmuş olacağını belirtmekle beraber, 4.7 inçlik modelin birkaç ay önceden teknoloji severlerin beğenisine sunulmuş olacağını ifade etti.
 
Industrial and Commercial Times’ın aktardığı bilgilerin doğru olduğunu kabul edecek olursak, ağustos sonrasında bizleri bekleyen iki farklı iPhone lansmanı olduğunu söyleyebiliriz. Biraz daha detaylandıracak olursak; Apple, haziran ayında tanıtacağı iOS 8 ile birlikte eylül ayında 4.7 inçlik iPhone’u satışa sunacak. Bu model daha çok iPhone 5s’in halefi olarak öne çıkartılacaktır. Takvimler ekim ayının son dönemini gösterdiğinde ise geleneksel Mac / iPad etkinliğinde 5.5 inçlik yepyeni bir iPhone daha lanse edilecek. Bu model ise ailenin farklı bir üyesi olarak, Apple’ın daha çok phablet çözümü olarak lanse edilecektir. Ayrıca her iki telefonun farklı dönemlerde satışa sunulmuş olması sayesinde Apple, her iki telefonun satışlarının birbirine etkisini minimize etmiş olacak hem de tatil dönemine iki farklı iPhone ile girmiş olacak.
donanimhaber
Etiketler : Apple , cep telefonu , iphone , iPhone 6
922752
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Yeni 3310 Dayanıklılık Testinde Göründü!

  Yeni 3310 Dayanıklılık Testinde Göründü!

  Nokai'nın yeniden tasarlayarak büyük umutlarla piyasaya çıkardığı 3310 da dayanıklık testine giren telefonlar kervanına katıldı. Peki, geçer not alabildi mi?
 • OnePlus 5, Galaxy S8i Solladı!

  OnePlus 5, Galaxy S8'i Solladı!

  OnePlus'ın merakla beklenen amiral gemisi katili lakaplı telefonu OnePlus 5 resmi tanıtımın ardın yeniden ortaya çıktı. OnePlus 5, hızlı şarj olma özelliği ile Galaxy S8'i solladı.
 • Spotify İle Facebook İş Birliği!

  Spotify İle Facebook İş Birliği!

  Spotify ile Facebook anlaştı. Artık Spotify, Facebook Messenger üzerinden kullanılabilecek! İşte haberin ayrıntıları...
 • Yeni Bir iPhone 8 Konsepti Yayınlandı!

  Yeni Bir iPhone 8 Konsepti Yayınlandı!

  Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8 hakkında yeni bir konsept videosu yayınlandı. Belkide bugüne kadar ki gerçeğe en yakın iPhone 8 videosu.
 • Galaxy Note 8 Çalışır Halde!

  Galaxy Note 8 Çalışır Halde!

  Galaxy Note 8'in prototipi sızdırıldı! Yeni ortaya çıkan görüntüye göre Galaxy Note 8 hakkında iddia edilen bazı özellikler doğrulanıyor!
 • Galaxy S8 Active Tamamen Onaylandı Mı?

  Galaxy S8 Active Tamamen Onaylandı Mı?

  Samsung'un ultra sağlam telefonu Galaxy S8 Active ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Gelen bilgilere göre Galaxy S8 Active tamamen onaylandı. İşte ayrıntılar...
 • Google, Android Marketi Kapatıyor!

  Google, Android Market'i Kapatıyor!

  Google, Android Marketi kapatacağını resmen açıkladı. Android Markette yolun sonuna gelindiğini söyleyen Google, kapanış tarihini de belitti.
 • Snapdragon 450 Ortaya Çıktı!

  Snapdragon 450 Ortaya Çıktı!

  Snapdragon 450 hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre Snapdragon 625'e benzerlik gösteriyor. İşte Snapdragon 450 ile ilgili ilk resmi bilgiler...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama