3D Touch'a Rakip: ClearForce

Apple 3D Touch'a rakip çıktı. Synaptics, Huawei Mate S için ClearForce özelliğini duyurdu. Tüm detaylar haberimizde...
08 Ekim 2015 15:45
3D Toucha Rakip: ClearForce
Apple için daha önce dedikodu olarak ortaya atılan baskı hassasiyetli ekran teknolojisi, bilinen adıyla Force Touch Screen, Huawei Mate S modeli için tanıtıldı. Yeni ekran teknolojisinin benzerlerini daha önce akıllı telefonların ilk piyasaya çıktığı zamanlarda görmüştük. Synaptics tarafından geliştirilen ClearForce, Huawei Mate S’lerin daha hassas bir ekran deneyimi olacak ve kullanılabilirlik artacak.
 
Daha hassas dokunmatik ekran deneyimi
Apple’ın 3D Touch teknolojisi ile aynı prensipte çalışan Synaptics ClearForce, ekranda gerçekleştirmek istediğiniz eylem için uygulamanız gereken bir baskı kuvvetini benimsiyor. Açılabilir içerik menüleri, fotoğraf çekme, web sayfasını aşağı veya yukarı doğru kaydırma işlemlerinin hepsini bu teknoloji sayesinde daha kullanışı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda Mate S için yayınlanan bir demo videosu da mevcut. Synaptics ClearForce, daha hassas, daha kullanışı karakteristik bir dokunmatik ekran deneyimi sunuyor.
 
 
 
Apple 3D Touch ve Huawei Mate S’in ClearTouch özellikleri kendine has kalmayacak. Bu denli gelişmiş ekran teknolojilerini ürünlerine entegre etmeyi planlayan birçok akıllı mobil cihaz üreticisi mevcut. Önümüzdeki senelerde ClearTouch ve 3D Touch özelliklerine benzer teknolojiler artık tüm akıllı mobil cihazlarda standart olacak. 
shiftdelete
613045
Bu haberler ilginizi çekebilir