34 milyar dolar kar etmesine rağmen mutsuz

Güney Kore’nin elektronik devlerinden Samsung, bir rekora daha imza attı. 2013 yılı dördüncü çeyrek rakamlarına göre şirket geçen yıl 213 milyar dolar gelir elde ederken, bunun 34 milyar dolarının kar olduğu bildirildi. Samsung böylelikle, senelik kar ve gelir rekorunu kırmış oldu.
07 Ocak 2014 10:13
34 milyar dolar kar etmesine rağmen mutsuz

Samsung'un 2012 yılına nazaran 2013 rakamları ile kendi rekorunu kırmasına rağmen sonuçlardan çok da memnun olmadığı ifade ediliyor. Bir önceki çeyrekte 55 milyar 300 milyon dolar gelir elde edip bir rekora imza atan şirketin memnuniyetsizliğinde; dördüncü çeyrekteki gelirinin yaklaşık 100 milyon dolarlık bir farkla bu çıtanın altında kalmasının etkili olduğu kaydediliyor.

 

Diğer yandan şirketin kar konusunda da hayal kırıklığı yaşadığı öne sürülüyor. Üçüncü çeyrekte yaklaşık 10 milyar dolarlık net kar elde ederek dünyadaki 5 şirketten biri haline gelen Samsung, dördüncü çeyrekte yüzde 18,31’lik bir düşüş yaşayarak 7,7 milyar dolar kar elde etti. Bu rakam 2012 yılı dördüncü çeyrekteki 8 milyara yaklaşan kar miktarının altında. 

hurriyet
Etiket : Samsung
236068
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama