2016 Yılının En İyi Kameraya Sahip Akıllı Telefonları

Akıllı telefon seçiminde kamera özellikleri büyük rol oynamakta. Peki, en iyi kameraya sahip akıllı telefon hangisi? İşte 2016 yılının en iyi kameraya sahip akıllı telefonları ve detayları...
19 Haziran 2016 18:00
2016 Yılının En İyi Kameraya Sahip Akıllı Telefonları
Telefon pazarının hızlı gelişimi, telefonların özelliklerine de yanısıdı. Kamera konusunda yeni teknolojilere amiral gemisi modellerinde yer veren firmalar, kıyasıya bir yarış içerisinde. Müşterileri tercihlerini belirleyen en önemli etkenlerden olan kameranın, en gelişmiş özellikleri ile hangi telefonda yer aldığı hep bir soru işareti olarak kalmıştır.
 
DxOMark standartlarını yakalayan ve zirvede yer alan akıllı telefonları bu haberimizde sizler için listeliyoruz. 2016'nın en iyi kameraya sahip olan akıllı telefonları listemizde üst düzey akıllı telefonlar yer alıyor.
 
 
HTC 10
 
HTC'nin 2016 yılı amiral gemisi modeli HTC 10, 12 Megapiksel çözünürlüğünde kamera ile geliyor. Bu kamera UltraPixel 2 teknolojisine sahip. 
 
1.55μm pixel yoğunluğundaki HTC 10 kamerasında; lazer odaklama, BSI sensör, optik imaj sabitleyici (OIS) f/1.8 değerinde diyafram açıklığı 80 derece geniş açılı 26mm lens, dual tone LED flaş, ve 12 bit formatında RAW desteği yer alıyor.
 
 

 
Hi-Fi ses kalitesinde 4K çözünürlüğünde videolar çekebilen HTC 10'un ön kamerası ise 5 Megapiksel çözünürlüğünde. HTC 10 ön kamerası da OIS desteğine sahip.
 
 
Galaxy S7 edge
 
Samsung Galaxy S7 edge, 12 megapiksel çözünürlüğünde f/1.7 değerinde diyaframa sahip ana kamera ile geliyor. Dual piksel teknolojisinin yer aldığı Galaxy S7 edge kamerası, optik imaj sabitleme desteğine sahip. 4K çözünürlüğünde video çeken S7 edge'in lensi 1.4 µm piksel büyüklüğünde.
 
Galaxy S7 edge ön kamerası ise 5 megapiksel çözünürlüğünde ve 22mm lense sahip.
 
 

 
 
iPhone 6s Plus
 
Apple, iPhone 6s Plus ile uzun bir aradan sonra arka kamerayı güncelledi. 1.22µ piksele sahip 12 megapiksel kameranın yer aldığı iPhone 6s Plus, diğer kamera özellikleri ile en net ve görüntüyü kullanıcılarına sunmayı hedefliyor.
 
iPhone 6s Plus kamerası ayrıca; Live Photos özelliğine, Focus Pixelli otomatik netleme Optik görüntü stabilizasyona, True Tone Flash'a, f/2.2 diyafram değerine ve beş bileşenli merceğe sahip.
 
 

 
iPhone 6s Plus arka kamerası 30FPS hızında 4K video çekebiliyor. Ön bölümde ise 5 Megapiksel çözünürlüğünde retina flash destekli kamera bulunuyor.
 
 
Xperia Z5
 
Sony'nin amiral gemisi modeli Xperia Z5, güclü donanımının yanında kamera özellikleri ile ön plana çıkıyor. Xperia Z5 kamerası, 23 Megapiksel çözünürlüğünde. Sony Exmor RS lensin yer aldığı Xperia Z5 sadece 0.03 saniyede Hybrid Autofocus yapabiliyor. 5 kata kadar temiz zoom yapabilen Xperia Z5, 24mm geniş açılı lens ile geliyor.
 
12800 ISO değerine çıkabilen Xperia Z5, video sabitleyici özelliği ile 4K çözünürlüğünde video çekebiliyor.
 
Xperia Z5 ön kamerası ise 5 Megapiksel çözünürlüğünde ve 24mm açılı lense sahip.
 
 

 
 
 
LG G5
 
LG G5, 16 MP ve 8 MP olmak üzere çift arka kamera ile beraber geliyor. Çift arka kamera sayesinde 135 derece geniş açılı fotoğraflar çekebiliyor. Ayrıca arka kameradaki lazer odaklama çok hızlı bir şekilde odaklama yapabilme imkânı sunarken, OIS desteği titreşimleri minimuma indirgiyor.
 
Cihazın ön tarafında ise Full HD video kaydedebilen 8 MP'lik ön kamera bulunuyor.
 
shiftdelete
260435
Bu haberler ilginizi çekebilir