2016 Yılının En Çok Satan ve En Popüler Telefonu!

2016 yılının en çok satan telefonu hangisi oldu sizce? İşte IHS Markit tarafından yapılan piyasa araştırması sonucunda, 2016 yılının en çok satan akıllı telefonu.
23 Mart 2017 00:50
2016 Yılının En Çok Satan ve En Popüler Telefonu!
2016 yılınaa dönüp baktığımzda, mobil cihaz sektöründe şüphesiz yıla damgasını vuran en önemli olay, Samsung'un büyük beklentiler ile piyasaya sürdüğü Note 7'nin bataryalardan kaynaklı ortaya çıkardığı ciddi problemdi.
 
Tabi bu durum en fazla, Samsung'un sektördeki bir numaralı rakibi Apple'a yaradı ve Eylül ayında tanıtılan iPhone 7 ile 7 Plus, adeta sektörü silip süpürdü. Fakat 2016 yılının geneline baktığımızda zirvenin sahibi iPhone 7 değil.
 
 
IHS Markit tarafından yapılan piyasa araştırması sonucunda sunulan rapora göre, geride bıraktığımız yılın market şampiyonu Apple. Fakat en fazla satan, haliyle de en popüler cihaz konumunda olan iPhone 7 değil, iPhone 6s ve 6s Plus. Rapora göre sadece yılın son çeyreği baz alındığında zirvede iPhone 7, ikinci sırada ise iPhone 7 Plus var. Fakat yıl genelinde baktığımızda iPhone 6s, gerilerden gelip zirveyi kapmayı başarıyor.
 
 
Yukarıda da göreceğiniz şekilde listeye Apple ve Samsung ürünleri damgasını vurmuş diyebiliriz. Fakat yılın tamamını baz aldığımızda iPhone 6s'in ezici üstünlüğü net şekilde görülmekte. Eylül ayında tanıtılmasına rağmen iPhone 7'nin de zirveyi zorlamış olması dikkat çekiyor.
 
webtekno
653701
Bu haberler ilginizi çekebilir