2014 Yılının En İyi iPhone Uygulamaları Seçildi

iOS ve iPhone configürasyonu için yapılan araştırmada dünya genelinde en çok sevilen 2014 yılının en iyi iphone uygulamalar belli oldu. İşte o uygulamalar...
09 Aralık 2014 12:28
2014 Yılının En İyi iPhone Uygulamaları Seçildi

İşte 2014 Yılının En İyi iPhone Uygulamaları;


 

Acorns

 

Küçük yatırımlarınızı kendi seçeceğiniz risk profillerine göre değerlendirmenizi sağlayan Acorns, iPhone ve iPad cihazlarınızda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir mobil finans uygulamasıdır.
Uygulama sayesinde küçük miktarlarla yatırım yapmaya başlayarak çocuklarınızın ya da kendi geleceğiniz için büyük paralar biriktirebilirsiniz. Kredi kartı ya da banka kartı tanımlamanız gereken uygulama kartlarınızla yaptığınız tüm harcamaları takip ederek, her harcamanızda size yaptığınız harcama rakamını yuvarlayarak, kalan farkı hesabınıza yatırıp yatırmayacağınızı soruyor. Sürekli kart kullanan kişiler bu sayede yaptıkları alışverişlerden sonra yuvarlanan rakamları biriktirmeye başlıyorlar. 5 farklı yatırım grubunu kullanıcılarına sunan Acorns, ayrıca yatırdığınız miktarlara göre size farklı önerilerde de bulunabiliyor.
 
 
 
 
 
iPhone telefonlarda kullanabileceğiniz Humin, akıllı telefonun arama yapma ve telefon rehberi gibi özelliklerini daha ileri seviyelere taşımanıza yardımcı oluyor. iPhone içerisinde akıllı bir telefon rehberi özelliğini sunan uygulama kişi listenizde yer alan herkesi hatırlamanız için kişiselleştirilebilir, telefon rehberi tanımladığı gibi numarasını yeni kayıt ettiğiniz arkadaşları ya da mevcut kişilerin telefon numaralarını özelleştirebilirsiniz. Alfabetik sıradaki kişi listenizi daha sosyal hale getirmenizi sağlayan uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
 
 
 
 
Instagram tarafından geliştirilen Hyperlapse uygulaması sayesinde iOS cihazlarınız üzerinden time lapse tarzında videolar çekerek paylaşımda bulunabilirsiniz. Mobil cihazınızla çektiğiniz videoları 1x ile 12x hızlar arasında ayarlayabilmenize imkan tanıyan uygulama sayesinde time lapse türünde videolar oluşturabilir ve görsel stabilizasyon sağlayabilirsiniz. Titreme sonucu kötü görüntülerin oluşmasını da engelleyen uygulamaya Instagram hesabınızla giriş yaparak hemen zaman atlamalı videolar çekmeye başlayabilirsiniz.
 
 
 
 
Jelly; internet ortamında resimler paylaşarak arkadaşlarınıza sorular sorabileceğiniz ve sorulan sorulara cevap verebileceğiniz eğlenceli bir sosyal ağ soru-cevap platformu uygulamasıdır. İOS işletim sistemine sahip iPhone ve iPad cihazlarınız için özel olarak tasarlanmış uygulama ile arkadaşlarınıza sorular sorabilir ve bu soruları anlatan resimler paylaşabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızın sormuş oldukları sorulara cevap verebilir ve beğendiğiniz soruları favorilerinize ekleyebilirsiniz. Her defasında yeni fotoğraf ve soru ile karşılaşacağınız uygulama içerisinde favorilerinize eklemediğiniz resim veya soru bir daha karşınıza çıkmaz. Sorular arasında ekran üzerinde parmağınızı kaydırarak gezinebilirsiniz.
 
 
 
 
Kim Kardashian: Hollywood, kendi Kim Kardashian karakterinizi yaratarak şöhret ve servet basamaklarını çıkmaya çalışacağınız eğlenceli bir rol yapma ve beceri oyunudur. Ücretsiz olarak iPhone ya da iPad cihazınıza indirebileceğiniz oyunda kendi yıldızınızı oluşturarak, Kim Kardashian tarafından verilen kişisel tüyolar ışığında yüzlerce stil seçeneklerinden dilediğinizi kullanarak karakterinizin görünümünü özelleştirebilirsiniz.
 
 

 

 
İş çevrelerinin profesyonel sosyal ağı LinkedIn'in iş arayanlar için geliştirdiği LinkedIn Job Search uygulaması sayesinde aradıkları işi daha kolay bulabilmelerini amaçlıyor. Tamamen ücretsiz olarak iPhone ve iPad cihazlar üzerinde kullanılabilen uygulama sayesinde iş arama sürecinde olupta bir türlü aradığı işi bulmayan kullanıcılar, sadece parmaklarını kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde iş bulabilme şansına sahip oluyorlar.
 
 
 
 
Klasik sosyal ağ uygulamalarından farklı bir yapıda hazırlanmış olan Secret, arkadaşlarınız ile anonim bir şekilde iletişim kurabileceğiniz ücretsiz bir paylaşım uygulamasıdır. Paylaştığınız herşeyin anonim olarak kalmasını sağlayan uygulama söylemek ya da yazmak istediklerinizi kimliğinizi belli etmende paylaşmanıza imkan tanımaktadır. 
 
 
 
 
Swype Keyboard; iOS işletim sistemine sahip iPhone ve iPad cihazlarınıza ekleyerek varsayılan klavye olarak kullanabileceğiniz, çok daha hızlı yazmanızı sağlayan oldukça faydalı bir iOS için Akıllı Klavye Uygulamasıdır.
 
Özellikle WhatsApp, Skype, Facebook Messenger, WeChat, LINE gibi popüler mesajlaşma uygulamalarını kullanan kullanıcıların ilgisiniz çekeceğiniz düşündüğüm Swype Keyboard uygulaması ile arkadaşlarınızla çok daha seri bir şekilde mesajlaşabilirsiniz.
 
Oldukça kolay bir yazma biçimine sahip olan uygulamada uzun kelimeleri saniyeler içerisinde yazabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken başlangıç harfine dokunarak parmaklarınızı diğer harfler arasında kaydırmak. Parmağınızı kaldırdığınızda kelimenizin yazılmış olduğunu göreceksiniz. Bununla beraber semboller ve işaretleri de aynı şekilde yazabilirsiniz.
 
 
 
 
Bir zamanların en popüler oyunlarından olan Sudoku türünde geliştirilmiş olan Threes! oyununda aynı sayıları üst üste çarpıştırarak sayıları ikiye katlamaya çalışmalısınız. Özellikle bulmaca meraklıların çok ilgisini çekecek olan oyun üç ve üçün katlarına dayanarak, 4x4'lük bir platform üzerinde aynı sayıları üst üste getirerek sayıları ikiye katlamayı amaçlamaktadır. Üç ve üçün katları şeklinde devam eden sayı kartlarını ne kadar fazla üst üste getirirseniz o kadar fazla puan kazanabileceksiniz.
 
Şöyle ki; iki tane üçü birleştirerek elde ettiğiniz altı sayısından sonra, bu sayıyı da başka bir altı sayısı ile birleştirerek on iki yapmanız gerekiyor. Oyunda sayı kartlarını sağa, sola, yukarıya ve aşağıya doğru sürükleyerek birbirinin üzerine getirebilirsiniz.
 
 
 
 
TwoDots, eşleştirmeye dayalı ve Candy Crush'dan aşina olduğunuz bir kurguya sahip eşleştirmeli beceri oyunudur. Her bölümde size verilen sayıda ve renkte noktayı birleştirerek yok etmeniz gereken oyunda toplam 85 aşama bulunduğu gibi oyun içerisinde Amelia ve Jacques isimli karakterlerin ilerlemesine yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. Belirli bir sayıda canınızın olacağı oyunda ayrıca size verilen hedefe ulaşamazsanız ekstra hareket ya da zaman satın alabilir veya oyuna baştan başlayabilirsiniz.
 
 
Etiketler : iOS 8 , iPad , iphone , Uygulamalar
176782
Bu haberler ilginizi çekebilir