20 Yıl Sonra Nasıl Görüneceksiniz?

20 yıl sonra nasıl görüneceğinizi hiç merak ettiniz mi? Bu siteye girin; kendi gözlerinizle görün!
18 Ekim 2014 23:22
20 Yıl Sonra Nasıl Görüneceksiniz?
Bundan 20 yıl sonra hayatınız nasıl olacak? Kaç çocuğunuz olacak, işiniz, eviniz nasıl olacak? Hangi şehirde yaşayacaksınız? Tüm bu detayları bugünden bilmek kolay değil. Ancak en azından 20 yıl sonra nasıl görüneceğinizi tahmin edebilirsiniz.
 
Future Self isimli bir web sitesi, kullanıcılarına ilginç bir bilgi veriyor. Kullanıcılarının yüz hatlarını analiz eden web sitesi onların 20 yıl sonra nasıl görüneceklerini tahmin ederek ve bunu üç boyutlu modelleyerek gösteriyor. Böylece, sitenin kullanıcıları 20 yıl sonraki kendileriyle karşılaşmış oluyorlar.
 
İngiliz telekom şirketi Orange'ın bir servisi olan Future Self ayrıca bu hizmete bir de yapay zeka eklemiş durumda. Bu sayede 20 sene sonraki kendinize sorular sorabiliyorsunuz; kaç çocuğum var, ekonomi nasıl, hayat nasıl gibi... Aslında bu soruların sizin hayatınızla hiçbir ilgisi yok ama 20 sene sonraki sosyo-ekonomik durum hakkındaki beklentilere uygun olarak cevaplar hazırlanmış. Bunu da sitenin espirisi olarak görmek lazım.
 
Siteye bu adresten ulaşabilirsiniz.
chip
Etiketler : Future Self , internet
673420
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Chromea Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Chrome'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Google, Chome tarayıcısına herkesi memnun edecek bir uygulama getiriyor. Google, artık can sıkıcı reklamları engelleyecek uygulamayı hayata geçirmeyi planlıyor.
 • Youtube, Canlı Yayın İçin Abone Sınırını Düşürdü!

  Youtube, Canlı Yayın İçin Abone Sınırını Düşürdü!

  Youtube'un canlı yayın özelliği herkes tarafından çok beğenilmişti. Ancak YouTube'ta canlı yayın başlatabilmek için 10.000 abone sınırı vardı. Şimdi o sınır düşürüldü. İşte ayrıntılar...
 • Google, Yalan Haberler İçin Gerçeklik Kontrol Etiketi Getiriyor!

  Google, Yalan Haberler İçin Gerçeklik Kontrol Etiketi Getiriyor!

  Google, yalan haberlere karşı çözüm yollarını aramaya devam ediyor. Google, yalan haberlere karşı gerçeklik kontrol etiketi getiriyor. İşte ayrıntılar...
 • YouTube TV Açıldı!

  YouTube TV Açıldı!

  YouTube'un geçtiğimiz aylarda tanıtımını yaptığı YouTube TV açıldı ve test yayınına başladı. İşte YouTube TV ile ilgi detaylar...
 • Hackerların Tuzağına Düşmeyin!

  Hackerların Tuzağına Düşmeyin!

  Hackerlar bu sefer Google Chrome'u kullanarak kullanıcıları tuzağa düşürüyor. Bu yüzden kullanıcılar hayli tedirgin durumda. Fidye virüsü adı verilen bu tuğa karşı dikkatli olun!
 • Donald Trumpın İnternet Sitesi hacklendi!

  Donald Trump'ın İnternet Sitesi hacklendi!

  Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın internet sitesi hacklendi. Hacker siteye oldukça dikkat çekici bir mesaj bıraktı.
 • 5G Ağı Tanıtıldı!

  5G Ağı Tanıtıldı!

  Ericsson, mevcut ağların sorunsuz bir şekilde yeni nesil ağa dönüşmesine yardımcı olacak 5G ağ platformunu sunan ilk şirket oldu.
 • Adil Kullanım Kotası Ne Zaman Kalkıyor

  Adil Kullanım Kotası Ne Zaman Kalkıyor

  Ulaştırma, Denizcilik ve haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, milyonlarca kişinin beklediği Adil Kullanım Kotası sorunuyla ilgili açıklama yaptı. İşte detaylar...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama