15 Yaşında 100.000 $ Kazandı

Henüz 15 yaşındaki girişimci genç, büyük annesinden borç olarak aldığı 1.000 Dolar’ı Bitcoin’e yatırdı ve 17 ayda 100.000 Dolar kazandı! İşte detaylar!
04 Temmuz 2014 16:24
15 Yaşında 100.000 $ Kazandı

E-Yatırım ve ödeme platformlarından biri olan Bitcoin, son zamanlarda sosyal medyanın ve teknoloji gündeminin popüler konu maddelerinden biri oldu. Sürekli uğradığı saldırılar yüzünden büyük bir güvenlik savunmasına giren Bitcoin, genç bir girişimcinin daha ortaya çıkmasını sağladı.
 

 

Eric Finman adındaki bir genç, 2012 yılında büyük annesinden borç olarak aldığı 1.000 $ ile Bitcoin’de hesap açarak yatırım yapmış. Tam 17 ay sonra, 100.000 $ olarak geri dönen yatırımı, Botangle.com adında dev bir eğitim platformu kurarak değerlendiren Finman, hedef olarak öğretmenler ve öğrencileri belirlemiş.
 

 

Sınıf içi ortamdan daha verimli bir dersin işlenebildiğini paylaşan genç girişimcinin, tüm çalışanlarına maaş ödemelerini Bitcoin üzerinden yaptığı biliniyor. Reddit Entrepreneur sayfasında soru-cevap yapan Erik Finman, Bitcoin ile ilk nasıl tanıştığını paylaştı:
 

 

“Büyük kardeşime çok borcum vardı. Bana Bitcoin’den bahsetti ve 0.2 Bitcoin ile başlamama yardım etti. Daha sonra Paskalya’daki büyük annemden aldığım 1.000 dolar’ı Bitcoin’de yatırım olarak değerlendirdim.

milliyet
Etiket : Bitcoin
587177
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Galaxy S8 Plusın Ekran Ücreti!Galaxy S8 Plus'ın Ekran Ücreti!
  Galaxy S8 Plus'ın ekranı kırıldığı zaman değiştirmenin de bir maliyeti olacak. İşte Galaxy S8 Plus'ın ekran değişim ücreti.
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!
  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri,…
 • Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!
  Xiaomi Mi 6, Çin'de satışa çıktı. Xiaom'nin yeni amiral gemisi Mi 6, satışa çıktığı anda saniyeler içinde tükendi!
 • iPhone 8in Kalıbı Ortaya Çıktı!iPhone 8'in Kalıbı Ortaya Çıktı!
  Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8 hakkında sızıntılar durmak bilmiyor. Bugün iPhone 8'in kasa kalıbı olduğu iddia edilen yeni bir görüntü ortaya…
 • Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!
  Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8 ile ilgili yeni konsept videosu yayınlandı. Konsept videosunda beyaz iPhone, oldukça güzel görünüyor.
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama